Podium, czyli grzech odpuścić

GK
opublikowano: 29-06-2007, 00:00

Festiwale, i festiwale, i festiwale! Lato zapowiada się niezwykle teatralnie.

A na okrasę — spora porcja jazzu. Na festiwalu, oczywiście.

1

Koncert:

Rój gwiazd

29.06-21.07 Warsaw Summer Jazz Days 2007

Tegoroczna edycja festiwalu dostarczy wiele uciechy fanom. Zagrają m.in: 4 lipca na Torwarze big band Wyntona Marsalisa (powyżej), 11 lipca na Torwarze Medeski, Martin & Wood z Johnem Scofieldem oraz 18 lipca w Teatrze Roma Ornette Coleman. Top światowego jazzu i w dodatku artyści grający niezwykle odmienną muzykę. Jak widać, tegoroczne WSJD skonstruowano nie tylko z założeniem, że dla „każdego coś miłego”,

ale i z dbałością o najwyższy poziom artystyczny.

www.adamiakjazz.pl

2

Teatr:

Wybitni robią Szekspira

3-11.08 w Gdańsku

Międzynarodowy Festiwal Szekspirowski w Gdańsku to najważniejszy festiwal w sezonie wakacyjnym. Święto. Wybitne spektakle, wybitni reżyserzy, wybitni aktorzy. Największa sensacja: pojedynek dwóch wizji „Króla Leara”. Lew Dodin z Teatru Małego w Sankt Petersburgu (zdjęcie obok) kontra Roberto Ciulli z Theater an der Ruhr.

www.teatr-szekspir.gda.pl

3

Teatr:

Witkacy do wyboru

Od 20.07 w Zakopanem

Początek kolejnego sezonu w Teatrze Witkacego w Zakopanem. Codziennie ciekawe spektakle. Do wyboru: poważne, komediowe, współczesne, kabaretowe. Szczególnie warto zobaczyć „Bal w operze” Tuwima i „Dzień dobry Państwu! Witkacy” według „Bezimiennego dzieła” (zdjęcie powyżej). Andrzej Dziuk w znakomitej formie reżyserskiej!

www.witkacy.pl

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GK

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu