Podium, czyli grzech odpuścić

KG
opublikowano: 24-04-2009, 00:00

Szczególnie polecamy niezwykły projekt fotograficzny powstający dwa lata przy emocjonalnym zaangażowaniu wielu ludzi. A także sensację w Teatrze Wielkim i koncert najwybitniejszego kontrabasisty świata.

1

Wystawa

Oiko Petersen, "Downtown Collection"

Do 04.05 w Instytucie Teatralnym w Warszawie

07.05-31.05 na 8. Międzynarodowym Festiwalu Fotografii w Łodzi

Cykl, zrealizowany we współpracy z warszawskim Stowarzyszeniem Bardziej Kochani, nie jest kolejnym czułostkowym projektem fotograficznym. Petersen przez wiele miesięcy pracował z dorosłymi z zespołem Downa. Uczęszczał na zajęcia taneczne, basen, imprezy towarzyskie, poznał ich rodziny, wysłuchiwał zwierzeń, zaprzyjaźnił się — wszedł w ich życie. Starał się zrozumieć, w jaki sposób myślą, odczuwają i postrzegają rzeczywistość. W końcu wysłuchał opowieści o ich marzeniach. Do współpracy zaprosił znanych polskich projektantów mody, m.in. Patrycję Smirnow i Ewę Morkę. Dbał, by produkcja sesji niczym nie różniła się od komercyjnych zleceń modowych — stylista, wizażysta, fryzjer, uzgodnione plenery, dbałość o modela. Patrząc na zdjęcia, dopiero po chwili spostrzegamy, co nam w nich nie gra. Bohaterowie nie odpowiadają klasycznym kanonom urody. Bo na pierwszy rzut oka to kadry z reklam HM, Nike czy Orsey. Mogłyby zaistnieć na billboardach. Tytuł Downtown Collection jest przecież wymarzonym sloganem dla serii ubrań sieciowych butików na nowy sezon.

www.fotofestiwal.com

2

Teatr

Orfeusz i Eurydyka

23-24.05, Teatr Wielki-Opera Narodowa w Warszawie

Sensacja. Nowe przedstawienia Mariusza Treliń-skiego w Warszawie. Miało już swoją premierę w Bratysławie, teraz ta polsko-słowacka koprodukcja zostanie pokazana w Teatrze Wielkim. "Orfeusz i Eurydyka" Christopha W. Glucka w scenografii Borisa Kudlički. I te głosy: w tytułowych partiach Joanna Woś (Eurydyka) i Adam Szerszeń (Orfeusz). A jeszcze wspaniała Olga Pasiecznik… Są jeszcze bilety? www.teatrwielki.pl

3

Koncert

Dave Holland

26.05 w krakowskim klubie Lizard King

Interesująco zapowiada się kolejna edycja festiwalu "Starzy i Młodzi, czyli jazz w Krakowie", a gwoździem programu będzie występ kwintetu Dave’a Hollanda w gwiazdorskiej obsadzie (Robin Eubanks — puzon, Chris Potter — saksofony, Steve Nelson — wibrafon, Nate Smith — perkusja). Kontrabasista Dave Holland (na zdjęciu), zaliczany do najwybitniejszych jazzmanów europejskich, już jako student Guidhall School Of Music zachwycał idealnym timingiem i krystaliczną intonacją. W 1968 r. zatrudnił go w swoim zespole Miles Davis, dzięki czemu Holland zapisał się w historii jazzu jako współtwórca dzieł otwierających nową epokę w muzyce — epokę fusion. www.lizardking.pl

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KG

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu