Podium czyli grzech odpuścić

DI
opublikowano: 30-10-2009, 00:00

Podium

czyli grzech odpuścić

Straszno-bajkowa historia, teatralna legenda, świeży powiew w jazzie. Przyciągają!

Teatr

Kobieta Diabeł

7-8.11, Teatr Narodowy w Warszawie

Sensacja! Legendarny wiedeński Burgtheater w Warszawie! Przywozi spektakl okrzyknięty przez krytykę jednym z najlepszych przedstawień obszaru niemieckojęzycznego w roku 2008. Tytułowa rola to wielka kreacja znakomitej austriackiej aktorki Birgit Minichmayr. Spektakl wyreżyserował Martin Kušej. Komu to nazwisko nic nie mówi, niech się tym nie chwali i szybko dzwoni po bilety!

www.narodowy.pl

Książka

Noc grudniowa

W księgarniach

od 12 listopada

Magiczna bajka dla dzieci stanu wojennego i dla tych, które nie mogą tamtych złowrogich wydarzeń pamiętać. Grudniową nocą małemu Adasiowi Wroniec porwał z domu rodzinę. Chłopiec rozpoczyna

wędrówkę przez miasto między fantastycznymi figurami Szpiclów, Milicjantów, Opozycjonistów, Czołgów i ZOMO. Jacek Dukaj po raz kolejny zaskakuje swymi magicznymi światami. Jacek Dukaj, "Wroniec". Wydawnictwo

Literackie

wydawnictwoliterackie.pl

Koncert

Youn Sun Nah

10.11 w Filharmonii Szczecińskiej

Wschodząca gwiazda jazzu z Korei, porównywana do Nory Jones. Artystka nagrała sześć autorskich albumów, a ostatni, "Voyage", zyskał wielką popularność. Powodzenie płyty zaowocowało trasami koncertowymi po całym świecie. W Polsce wokalistce towarzyszył będzie mistrz jazzowej gitary — Ulf Wakenius z zespołem.

Teatr

Jesienin

27-29.11, Teatr Ateneum w Warszawie

Wielki rosyjski poeta. Przed samobójczą śmiercią zdążył napisać pożegnalny wiersz własną krwią. Kochały się w nim kobiety, z Isadorą Duncan na czele. Z jego poezją zmierzy się Olena Leonenko w recitalu reżyserowanym przez Józefa Opalskiego. Na żywo gra m.in. wybitny akordeonista Klaudiusz Baran. Te nazwiska gwarantują wzruszenia. Odrobina poezji jeszcze nikomu nie zaszkodziła, czas wyciągnąć drugą połowę na romantyczny wieczór w teatrze.

www.teatrateneum.pl

Wystawa

Axor Urquiola Inspiracje

26.10-5.11, Galeria Sztuki Farbiarnia na Pięknej, Warszawa

Projekt fotograficzny, którego pomysłodawcą jest firma Hansgrohe. Axor to ich kolekcje łazienkowe, które co dwa lata projektuje inny słynny projektant, m.in. Philip Starck. Inspiracją nie są jednak krany i bidety, tych na zdjęciach nie znajdziemy. Fotografowie inspirują się filozofią projektanta. Zobaczymy m.in. prace Magdy Wunsche, Adama Balcerka, Tomka Rykaczewskiego, Jacka Wesołowskiego czy Marcina Sudera.

www.galeriafarbiarnia.pl

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Po godzinach / Podium czyli grzech odpuścić