Podlasie: 75 mln zł na centra B+R

Dorota Zawiślińska
opublikowano: 18-09-2017, 22:00

Granty z Regionalnego Programu

Przedsiębiorcy z regionu oraz przedstawiciele konsorcjów przemysłowo-naukowych mogą starać się o granty m.in. na tworzenie lub rozwój zaplecza badawczego w swoich firmach. Dotacje oferuje poddziałanie 1.2.1 Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego („Wspieranie transferu wiedzy, innowacji, technologii i komercjalizacji wyników B+R w przedsiębiorstwach”).

Do podziału między wnioskodawców jest 75 mln zł. Przedstawiciele biznesu będą mogli przeznaczyć unijne wsparcie na zakup aparatury i sprzętu niezbędnego do prowadzenia badań. Granty sfinansują także eksperymentalne prace rozwojowe i badania przemysłowe. Premiowane będą projekty, które wpisują się w obszar inteligentnych specjalizacji dla województwa podlaskiego. Chodzi m.in. o sektor rolno-spożywczy, metalowo-maszynowy, szkutniczy i medyczny.

Co ważne, prace badawczo-rozwojowe powinny dotyczyć innowacji produktowej lub procesowej, co najmniej w skali polskiego rynku. Podczas oceny eksperci zwrócą uwagę, czy wnioskodawca dysponuje prawami własności intelektualnej, które są niezbędne do prowadzenia prac B+R. Przedsiębiorcy będą mogli składać wnioski w ramach dwóch etapów.

WAŻNA DATA

30.09

Od tego dnia będzie można składać wnioski o dotacje z poddziałania 1.2.1 RPO WP. Nabór zakończy się 30 listopada.

WIĘCEJ INFORMACJI:

www.rpo.wrotapodlasia.pl

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dorota Zawiślińska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu