Podlaskie: 40 mln zł z UE dostanie firma Barter na budowę terminala przeładunkowego

  • PAP
opublikowano: 03-09-2019, 15:17

40 mln zł z unijnego Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego dostanie firma Barter na budowę terminala przeładunkowego w Sokółce - zdecydował we wtorek zarząd województwa podlaskiego.

Z terminala będą mogły korzystać firmy korzystające z kontenerów intermodalnych. Wartość inwestycji to 81 mln zł - poinformował w komunikacie po obradach zarządu województwa urząd marszałkowski w Białymstoku.

"Inwestycja jest skierowana do podmiotów korzystających z usług przeładunku kontenerów intermodalnych w terminalu. Cena za ich użytkowanie będzie odpowiadać cenie rynkowej. Projekt będzie miał pozytywny wpływ na stan środowiska naturalnego w wyniku przeniesienia części transportowych ładunków z dróg na kolej - poinformował urząd marszałkowski.

Inwestor przebuduje torowisko, przygotuje powierzchnię do składowania kontenerów, kupi i zainstaluje urządzenia do obsługi terminalu, m.in. pojazdy do przeładunku czy system zarządzania i monitorowania ruchu.

Urząd marszałkowski poinformował, że firma Barter była jedyną, która zgłosiła się do konkursu na dotacje na tego typu inwestycje z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego 2014-2020. Wniosek pozytywnie oceniono.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane