Partnerem sekcji jest TAURON

Podlaskie: Zebrali podpisy, by odwołać wójta oskarżonego o łapówkarstwo

PAP
31-03-2012, 09:49

Ponad jedna czwarta mieszkańców gminy Płaska (Podlaskie) podpisała się pod wnioskiem o zorganizowanie referendum w sprawie odwołania wójta Płaskiej oskarżonego o żądanie i przyjęcie 120 tys. zł łapówki.

Jak poinformowała PAP szefowa suwalskiej delegatury Krajowego Biura Wyborczego Alicja Rynkiewicz-Dąbek, mieszkańcy Płaskiej poinformowali o inicjatywie podjętej w sprawie referendum, a kilka dni temu przedstawili 567 podpisów pod wnioskiem referendalnym.

W gminie 2153 osoby są uprawnione do głosowania.

Wniosek i podpisy są sprawdzane pod względem prawidłowości danych. ”Jeśli wszystkie warunki zostaną spełnione, wówczas zostanie ogłoszone referendum” – powiedziała Rynkiewicz-Dąbek.

Część mieszkańców gminy Płaska straciła zaufanie do wójta po tym jak ten we wrześniu ubiegłego roku trafił na 3 miesiące do aresztu po policyjnej akcji kontrolowanego wręczenia łapówki. Jak podawała wówczas policja, korzyść majątkowa miała związek z inwestycjami budowlanymi w gminie. Prokuratura postawiła samorządowcowi zarzut żądania 280 tys. zł, w związku z pełnioną funkcją publiczną oraz przyjęcia 120 tys. zł, które to pieniądze były pierwszą częścią tej łapówki. Grozi za to do 12 lat więzienia.

Wójt pod koniec grudnia opuścił areszt i wrócił do pracy w urzędzie gminy. Mieszkańcy nie chcą, by dalej reprezentował samorząd. W marcu Prokuratura Okręgowa w Łomży skierowała do sądu w Augustowie akt oskarżenia w tej sprawie. Wójt nie przyznaje się do winy i nie rozmawia z dziennikarzami.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Samorządy / Podlaskie: Zebrali podpisy, by odwołać wójta oskarżonego o łapówkarstwo