Podniebna fuzja BA i Iberii

RB, BLOOMBERG
opublikowano: 30-07-2008, 00:00

Spółka zależna firmy CP Energia, Linia K&K, sprzeda gaz firmie Seek. Szacunkowa wartość netto umowy, kórej przedmiotem jest budowa instalacji LNG i sprzedaż paliwa gazowego, wynosi 42,9 mln zł. Rozpoczęcie dostaw ma nastąpić 30 października. CP Energia zawarła w tym roku umowy na sprzedaż gazu o wartości ok. 170 mln zł netto.

British Airways (BA), trzecie pod względem wielkości linie lotnicze na Starym Kontynencie, rozmawiają o fuzji z hiszpańską Iberią. Obie linie podkreślają, że ich zarządy popierają bez zastrzeżeń pomysł połączenia. Jeśli do niego dojdzie, nastąpi wymiana akcji. Nie ujawniono szczegółów finansowych.

— Połączenie jest atrakcyjną propozycją, zwłaszcza w obecnym klimacie gospodarczym — ocenił Willie Walsh, szef British Airways.

Zdaniem mediów, przewoźnicy też od kilku miesięcy rozmawiają o utworzeniu transatlantyckiego joint venture. Po informacji o fuzji kurs British Airways na giełdzie w Londynie wzrósł aż o 7,5 proc., a notowana w Madrycie hiszpańska spółka o 4,3 proc

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: RB, BLOOMBERG

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu