Podniebny cud uziemiony

MIB
17-01-2013, 00:00

PRZEWOZY LOTNICZE

Szczęśliwi posiadacze Boeinga 787 Dreamliner nie mają łatwego życia. Zbyt często tłumaczą się z powodu opóźnień wywołanych drobnymi awariami. Wczoraj, japońscy przewoźnicy lotniczy (All Nippon Airways i Japan Airline) podjęli decyzję o uziemieniu tych najnowocześniejszych samolotów pasażerskich. Powodem była kolejna, tym razem poważna, usterka maszyny.

W sumie Japończycy uziemili 24 Dreamlinery (17 należących do ANA i 7 do JAL). Decyzję podjęto po tym, jak 787 należący do ANA awaryjnie lądował na lotnisku w Takamatsu.

W operacji nikt poważnie nie ucierpiał (kilkanaście osób zostało lekko rannych), a powodem awaryjnego lądowania było pojawienie się dymu w kabinie pilotów. Według komunikatu przewoźnika, przyrządy wskazywały na awarię jednej z baterii zasilających aparaturę pokładową.

Warto dodać, że dwa z 24 japońskich 787 zostały już wcześniej uziemione z powodu pożaru jednej z baterii zasilających i wycieku paliwa. Właściciele 787 borykają się z drobnymi usterkami w zasadzie od początku. W samolotach dochodziło już do problemów z instalacją elektryczną, awarii komputerów, pęknięć szyb czy pożarów baterii.

Usterek nie uniknęły także Dreamlinery należące do LOT-u. Istotną informacją jest to, że japońscy przewoźnicy posiadają 24 z 50 dotychczas sprzedanych Dreamlinerów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MIB

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Transport i logistyka / Podniebny cud uziemiony