Fabryka Broni ma umowę na 53 tys. nowych karabinków za 500 mln zł

PAP
opublikowano: 05-09-2017, 16:36
aktualizacja: 05-09-2017, 16:38

Umowę na dostawę 53 tys. karabinków Grot 5,56 mm podpisano we wtorek na Targach Zbrojeniowych w Kielcach. 1000 sztuk nowej broni ma zostać dostarczonych jeszcze w tym roku. Wartość kontraktu to ok. 500 mln zł, dostawy mają się zakończyć w roku 2020.

Szef Mon Antoni Macierewicz zapewnił, że karabinek z rodziny Modułowego Systemu broni Strzeleckiej z Fabryki Broni należącej do PGZ, to produkt na światowym poziomie, nowoczesny i niezawodny, przetestowany przez Wojska Specjalne i Wojska Obrony Terytorialnej.

"Po kontrakcie na samoloty VIP-owskie, jest to największy kontrakt, jaki udało nam się podpisać" - mówił zaangażowany w prace nad kontaktem wiceminister obrony Michał Dworczyk. Dodał, że Grot "to innowacyjna konstrukcja, jedna z najnowocześniejszych na świecie".

"Niezwykłość polega na tym, że na bazie kilku wspólnych elementów, mi.in. komory zamkowej, czy suwadła, można budować 10 rodzajów karabinka. Jest to w pełni polska konstrukcja, która pierwszy raz od ‘39 roku trafi na wyposażenie polskich sił zbrojnych - powiedział PAP Dworczyk.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Fabryka Broni ma umowę na 53 tys. nowych karabinków za 500 mln zł