Podrobiona odzież na bazarze

PAP, DI
opublikowano: 07-12-2019, 15:43

1,5 tys. sztuk podróbek markowej odzieży o szacunkowej wartości blisko 210 tys. zł znaleźli strażnicy graniczni na bazarze w Słubicach.

„Kilkaset bluz, dziesiątki koszulek, spodni i kurtek z logami znanych marek na trzech stanowiskach oferowali w Słubicach obywatele Bułgarii oraz Polak, którzy zostali zatrzymani podczas kontroli przeprowadzonej przez naszych funkcjonariuszy pod koniec listopada” – powiedziała rzeczniczka Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej Joanna Konieczniak.

Dodała, że produkty wyglądały na oryginalne, jednak zostały wykonane z materiałów bardzo niskiej jakości. By potwierdzić, że chodzi o podróbki strażnicy graniczni musieli skontaktować się z właścicielami bezprawnie wykorzystanych znaków firmowych. Po kilku dniach takie potwierdzenie otrzymali.

Zgodnie z prawem o własności przemysłowej za handel rzeczami z podrobionymi znakami towarowymi grozi do dwóch lat więzienia, a w przypadku uczynienia przez sprawcę z tego procederu stałego źródła utrzymania nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

„Straż graniczna, KAS i policja cyklicznie prowadzą kontrole na lubuskich targowiskach i bazarach, by ukrócić proceder związany z handlem podróbkami. Nadal jednak nie brakuje osób, które wbrew prawu chcą na tym zarobić” – dodała Konieczniak.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP, DI

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy