Podróże są droższe o 10 proc.

MAG
opublikowano: 25-03-2009, 00:00

W lutym średnia cena rezerwacji w EasyGo.pl skoczyła o 10 proc. w porównaniu z ubiegłym rokiem. Ale klientów przybywa.

8

W lutym średnia cena rezerwacji w EasyGo.pl skoczyła o 10 proc. w porównaniu z ubiegłym rokiem. Ale klientów przybywa.

Średnia cena rezerwacji dokonywanej w portalu EasyGo.pl wzrosła w lutym tego roku o 555 zł, do 4715 zł w porównaniu z tym samym miesiącem 2008 r. Już od kilkunastu miesięcy większość rezerwacji dotyczy wyjazdów dla dwóch osób (w lutym 66 proc.). Ponad 11-procentowa podwyżka to dowód, że wciąż ruchome stawki paliwa lotniczego oraz kryzysowe wahania na rynku walut przełożyły się na ceny imprez turystycznych. A jednak portal EasyGo.pl zanotował 32-procentowy wzrost sprzedaży (r/r).

— Nie są to wartości, do których byliśmy przyzwyczajeni w poprzednich latach, ale nie jest tak źle, jak prognozują pesymiści. Klienci znacznie dłużej i ostrożniej wybierają oferty. Zazwyczaj nasi doradcy zamykali całość rezerwacji w 3-4 kontaktach z klientem, teraz często jest ich dwa razy tyle. Medialna kryzysowa nagonka zrobiła swoje. Ten rok może być jednak wynikowo nawet tak dobry jak poprzedni — komentuje Tomasz Domżalski z EasyGo.pl.

Najczęściej wybieranym przez Polaków kierunkiem pozostał w lutym Egipt (32,12 proc. klientów), dalej plasuje się Tunezja (19,35 proc.) i narciarskie Włochy (17,53 proc.). Wśród kierunków egzotycznych prym wiedzie Kuba (24 proc. klientów).

W lutym najpopularniejszym biurem podróży w portalu EasyGo.pl było Oasis Tours — jego ofertę wybrało 15,22 proc. klientów. Kolejne miejsca zajęły: Otium, Neckermann, Exim Tours i Itaka. Opcja all inclusive jeszcze bardziej zyskała na popularności. W porównaniu ze styczniem skoczyła o 10 proc., do 55,4 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MAG

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy