Podróże w Święto Dziękczynienia największe od 12 lat

opublikowano: 16-11-2017, 09:28
aktualizacja: 16-11-2017, 10:40

Liczba Amerykanów jacy w związku ze Świętem Dziękczynienia odbędą podróże wzrosnąć ma w tym roku do najwyższego poziomu od 2005 r. Zachęcać ma ich do tego silna gospodarka i to mimo, wyższych niż przed rokiem cen paliw, donosi Bloomberg.

Około 50,9 mln Amerykanów będzie podróżować co najmniej 50 mil z okazji przypadającego na 23 listopada (czwartek) święta narodowego. To dziewiąty z rzędu wzrost, zaś w porównaniu z 2016 r. dynamika ma wynieść 3,3 proc., wynika z danych firmy AAA. W tej liczbie około 45,5 mln osób podróżować ma z wykorzystaniem samochodów, co oznacza wzrost względem minionego roku o 3,2 proc. Z kolei liczba podróżujących samolotami ma zwiększyć się o 5 proc.  do około 4 mln.

Święto Dziękczynienia USA, podróże
Zobacz więcej

Święto Dziękczynienia USA, podróże fot. Bloomberg

Nieco bogatsi, dzięki mocnej gospodarce Amerykanie będą podróżować w tym roku nieco więcej, by spędzić czas z rodziną i przyjaciółmi – ocenia Bill Sutherland, wiceprezes AAA.

Wraz ze zbliżaniem się terminu Święta Dziękczynienia, AAA oczekuje spadku cen paliw, które obecnie są o około 19 proc. wyższe niż przed rokiem. Ale mimo to, stawki płacone za benzynę w Święto Dziękczynienia mają być najwyższe od 2014 r. Średnia dla listopada, licząc do środy – według szacunków AAA - wynosiła 2,54 USD, to jest o 35 centów więcej niż w tym samym okresie 2016 r.

Natomiast średnia cena przelotu w obie strony w przypadku czołowej 40-tki kierunków krajowych ma wynieść 157 USA, co jest wartością o 23 proc. niższą niż rok wcześniej i najniższą od pięciu lat. Z kolei średnia dzienna stawka hotelowa ma wzrosnąć o 14 proc. do 176 USD. 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu