Podstawa zrównoważonego wzrostu

Jolanta Wiewióra, dyrektor zarządzający pionem HR i komunikacji w Banku Gospodarstwa Krajowego
opublikowano: 24-03-2019, 22:00

W biznesie jak w życiu — warto być uczciwym. To właśnie compliance, etyczna kultura organizacyjna oraz przejrzyste i odpowiedzialne procesy przyczyniają się do zrównoważonego rozwoju przedsiębiorstw.

Pracownicy, klienci i pozostali interesariusze firm chcą uczestniczyć w działaniach biznesowych, które mają realne znaczenie i pozytywny wpływ społeczny. Rosnące w tym zakresie oczekiwania klientów, partnerów biznesowych, instytucji nadzorujących, kandydatów do pracy oraz pracowników wpisują się w aktualne trendy rynkowe.

Misją Banku Gospodarstwa Krajowego jest wspieranie rozwoju społeczno-gospodarczego Polski oraz sektora finansów publicznych w realizacji jego zadań. W działalności państwowego banku rozwoju szczególnie ważne są wartości. Naszymi wartościami są profesjonalizm, partnerska współpraca i zaangażowanie. Nie można działać zgodnie z nimi bez etyki, zaufania i wiarygodności. Dlatego w BGK przykładamy dużą wagę zarówno do odpowiednich regulacji i kodeksów etycznych, jak i kultury organizacyjnej oraz postaw wśród pracowników. W takim podejściu szczególnie ważną rolę odgrywają liderzy. To ich postawa nadaje praktyczny wymiar misji i wartościom biznesowym, realizowanym przez pracowników w ich codziennej pracy.

Właśnie dzięki takie j filozofii działania jesteśmy państwową instytucją finansową o dużej wiarygodności wśród naszych pracowników, klientów i partnerów.

Jako państwowy bank rozwoju swoimi działaniami biznesowymi i prospołecznymi staramy się inspirować oraz wspierać wszystkie firmy, także te małe i średnie. Doceniamy i cieszymy się, że konkurs skierowano również do obu tych sektorów. Przybliżenie kwestii etyki w biznesie jak najszerszej grupie przedsiębiorców oraz promowanie najlepszych praktyk ma ogromne znaczenie. Serdecznie gratulujemy wszystkim nagrodzonym oraz uczestnikom konkursu, ponieważ etyczne prowadzenie biznesu to podejście, które opłaca się nie tylko finansowo, ale również społecznie. Zyskujemy na nim wszyscy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Jolanta Wiewióra, dyrektor zarządzający pionem HR i komunikacji w Banku Gospodarstwa Krajowego

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu