Podsumowanie: Rok 2007 podniósł poprzeczkę

Jerzy Dąbrowski
opublikowano: 28-01-2008, 00:00

Dla faktorów rok 2007 był bardzo udany. Wartość obrotów zwiększyła się niemal dwukrotnie w porównaniu z 2006 r. Raiffeisen Bank wykupił wierzytelności na łączną kwotę ponad 7,5 mld zł, co wysoko ustawia poprzeczkę na następne lata. Mimo tak dynamicznego wzrostu potencjał rynku wciąż jest ogromny — wystarczy porównać Polskę z wieloma krajami europejskimi, które mogą się pochwalić dużo większym udziałem faktoringu w PKB. Tysiące firm nadal nie korzystają z tej usługi finansowej.

Przed nami wielka praca, by do nich dotrzeć i włączyć do grupy firm, które już czerpią korzyści z faktoringu. Mimo pojawiających się pesymistycznych prognoz ochłodzenia koniunktury gospodarczej nie wydaje się, by to zmieniło wysoką dynamikę branży faktoringowej. Ta usługa pozostaje remedium także w czasach wolniejszego rozwoju gospodarki i borykania się firm z zatorami płatniczymi i problemami z bieżącą płynnością.

Jerzy Dąbrowski, zastępca dyrektora departamentu faktoringu i finansowania strukturyzowanego Raiffeisen Banku

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Jerzy Dąbrowski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu