Podwodny robot znalazł wrak, na którym może być skarb wartości 17 mld USD

opublikowano: 24-05-2018, 16:07
aktualizacja: 24-05-2018, 16:09

Dzięki zastosowaniu podwodnego robota odkryto wrak hiszpańskiego statku, który zatonął 317 lat temu z ładunkiem o wartości nawet 17 mld USD, donosi CBS News.

Analiza wydobytych dział z brązu wykazała, że na dnie Morza Karaibskiego okryto „świętego graala wraków”, czyli hiszpański galeon San Jose, który został zatopiony przez brytyjski okręt ponad 300 lat temu. Dokładne położenie wraku wciąż utrzymywane jest w tajemnicy. Nic dziwnego. Z rejestrów wynika, że na pokładzie San Jose znajdował się ładunek m.in. złota, srebra i szmaragdów, których obecna wartość to nawet 17 mld USD.

Zobacz więcej

youtube.com

Rządy Kolumbii i Hiszpanii twierdzą, że ładunek jest ich własnością. Badacze z Woods Hole, którzy znaleźli wrak, twierdzą, że są poszukiwaczami, a nie łowcami skarbów i nie uczestniczą w dyskusji dotyczącej własności znaleziska.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, cbsnews.com

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu