Podwoiła się sprzedaż gigantycznych sedesów

DI, PAP
opublikowano: 28-07-2011, 20:11

Sprzedaż wielkich sedesów, które wytrzymują obciążenie do ponad 380 kg, podwoiła się w Wielkiej Brytanii w ciągu ostatnich dwóch lat - twierdzi handlująca nimi firma z Leicestershire.

Jej dyrektor sprzedaży Steven Evanson przypisuje sukces sedesów o 75 procent większych od normalnych rosnącej otyłości społeczeństwa - pisze w czwartek internetowy serwis BBC.

"Wszelkie statystyki w ostatnich latach pokazują, że ludzie są coraz więksi" - powiedział Evanson.

Spółka z Leicestershire specjalizuje się w produkcji i sprzedaży wyposażenia łazienek na specjalne zamówienia i wielkie sedesy są tego przykładem.

"Sedesy są ogólnie dość małe w porównaniu ze zwykłym krzesłem, więc te duże siedziska zapewniają więcej miejsca wielkim ciałom. A ludzi, którzy mają lekką nadwagę jest masa, i sporo też otyłych" - uważa Evanson.

Kupują je również ludzie wysocy i ciężkiej budowy.

Opublikowane w tym miesiącu w Wielkiej Brytanii statystyki mówią, że dwie trzecie społeczeństwa Zjednoczonego Królestwa to ludzie z nadwagą lub otyli.

Evanson przyznaje, że trzeba po pierwsze przeciwdziałać tyciu, ale kładzie nacisk na realistyczną stronę zjawiska - ludzie po prostu proszą o coraz większe potrzebne im towary i takie też są ostatnio projektowane.

Dodał, że firma obecnie wprowadza do swojej oferty szersze krzesła-sedesy na kółkach.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Po godzinach / Podwoiła się sprzedaż gigantycznych sedesów