Podwyżka stóp w USA bez znaczenia dla giełdy

Podwyżka stóp procentowych w USA jest nieunikniona, pytanie, czy nastąpi już w tym miesiącu czy na posiedzeniu w październiku lub grudniu.

 Rozpoczęcie cyklu zaostrzenia polityki pieniężnej w USA nie przekreśla jednak szans na kontynuację hossy na amerykańskim rynku akcji — przekonuje Ehiwario Efeyini z towarzystwa inwestycyjnego U.S. Trust. Do takiego wniosku prowadzi go analiza tego, co działo się w sześciu poprzednich przypadkach, kiedy bank rozpoczynał cykl zaostrzenia polityki. Od lat 80. indeks S&P500 przeciętnie kończył na plusie zarówno pierwsze trzy, jak i sześć oraz 12 miesięcy po pierwszej podwyżce. Według eksperta, niekorzystne skutki wyższego kosztu pieniądza byłyby ograniczone do sektorów tradycyjnie charakteryzujących się wysoką stopą dywidendy, jak telekomunikacja i branża użyteczności publicznej. Jego zdaniem, kontynuacji hossy nie przeszkodzą gwałtowne wahania na rynkach walutowych, a wyceny spółek wciąż są umiarkowane.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Wierciszewski

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Podwyżka stóp w USA bez znaczenia dla giełdy