Podwyżki cen prądu w Warszawie nielegalne?

PIN
opublikowano: 14-01-2009, 11:39

Koncerny energetyczne Vattenfall i  działający w stolicy RWE zmieniają taryfy bez zgody regulatora. O tym, czy mają do tego prawo, zdecyduje sąd. Urząd Regulacji Energetyki twierdzi, że to działania nielegalne - podało radio PIN.

Firmy tłumaczą, że nie opłaca się im sprzedawać prądu po cenach sugerowanych przez Urząd. Wyjasniają, że ceny detaliczne oferowanej przez nie energii są ściśle powiązane z cenami hurtowymi, czyli energii od zewnętrznych producentów.

Spór obu firm z URE zaczął się ponad rok temu. Wówczas Urząd ogłosił, że sprzedawcy nie muszą już mu przedstawiać do zatwierdzenia swoich cenników dla odbiorców detalicznych. A potem z tej decyzji się częściowo wycofał. Sprawa jest w sądzie. Prawnicy radzą jednak rachunki płacić a potem ewentualnie ubiegać sie o zwrot nadpłaconej sumy.

A rzeczniczka URE Agnieszka Głośniewska mówi, że według urzędu rozsyłane przez te dwie firmy nowe taryfy nie są obowiązujące.

Materiał został przygotowany przez Podwyżki cen prądu w Warszawie nielegalne?Podwyżki cen prądu w Warszawie nielegalne?.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PIN

Polecane