Podwyżki ożywiły rynek lokat

Monika Dekrewicz, Bankier.pl
opublikowano: 27-03-2017, 22:00

W najlepszych lokatach rocznych drgnęło. Podwyżki stawek w dwóch bankach oraz oferta nowego banku zmieniły układ sił.

W przeciwieństwie do poprzednich miesięcy, w których dobrych wiadomości dla zwolenników lokat rocznych było jak na lekarstwo, marzec można podsumować pozytywnymi informacjami — dwa z banków z czołówki podwyższyły oprocentowanie. Jest też nowy bank na najwyższym stopniu podium rankingu — Inbank — który na powitanie z polskimi klientami nie stawia warunków i oferuje na lokacie rocznej 2,6 proc.

Produkt jest dostępny przez internet. Podobnie jak w przypadku pozostałych okresów, ulokować można na nim do 50 tys. zł. Dotychczasowy lider — Idea Bank — musi się zadowolić drugim miejscem, ponieważ oferuje na Lokacie Nr 1 odsetki w wysokości 2,05 proc.

Trzecie miejsce należy do Getin Banku (e-Lokata Progresywna) oraz Toyota Banku (Lokata standardowa), które proponują stawkę 1,95 proc. w skali roku.

W Idea Banku na lokacie Cloud można otrzymać 2,4 proc., ale warunkiem jest założenie nieoprocentowanego konta oraz utrzymywanie na tym rachunku równowartości 10 proc. wysokości lokaty.

Nest Lokata na Nowe Środki (Nest Bank) oraz Depozyt Plus (Toyota Bank) dzielą drugą pozycję w rankingu, kusząc stawką 2,30 proc. w skali roku, co przyniesie po 12 miesiącach zysk w wysokości około 186 zł.

Oba banki wymagają od klienta założenia konta osobistego, przy czym pieniądze ulokowane na depozycie w Nest Banku muszą być uznane za nowe. Trzecie miejsce w rankingu zajmuje BOŚ Bank z EKOlokatą z Bonusem, która może zapewnić zysk w wysokości 2,1 proc. w skali roku.

Warunek to konto osobiste, na którym klient będzie utrzymywać oszczędności na poziomie 10 proc. wartości lokaty przez cały okres trwania depozytu. Nie jest to koniec wymogów. Dodatkowym kryterium jest dokonywanie transakcji bezgotówkowych kartą debetową na kwotę minimum 300 zł każdego miesiąca. Jeśli klient nie zrealizuje tych warunków, pieniądze zostaną objęte oprocentowaniem w wysokości 1,60 proc. w skali roku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Monika Dekrewicz, Bankier.pl

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy