Podyplomowe studia dla HR-owców ocenione

DCZ
opublikowano: 11-09-2009, 00:00

Które uczelnie prowadzą najlepsze studia z zarządzania zasobami ludzkimi?

Które uczelnie prowadzą najlepsze studia z zarządzania zasobami ludzkimi?

Badanie "Najlepsze studia podyplomowe HR" przeprowadził portal HRstandard.pl. Odbyło się w lipcu 2009 r. i wzięło w nim udział 207 absolwentów studiów podyplomowych z zarządzania zasobami ludzkimi (ZZL). W rankingu uwzględniono szkoły, o których wypowiedziało się co najmniej 10 respondentów.

Poziom merytoryczny większości uczelni badani ocenili jako przeciętny. Najwyższe oceny dostały: Akademia Ekonomiczna w Poznaniu, Akademia Koźmińskiego i Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej w Warszawie. Warto zauważyć, że na ten poziom w dużej mierze wpływa przygotowanie wykładowców do zajęć. A kto prowadzi te zajęcia? Respondenci z Politechniki Gdańskiej, SWPS, Wyższej Szkoły Biznesu w Poznaniu, Wyższej Szkoły Ekonomicznej w Krakowie i Akademii Koźmińskiego odpowiedzieli, że głównie praktycy biznesu. Uczelnie, w których prowadzący to w połowie praktycy biznesu, a w połowie wykładowcy akademiccy, to: akademie ekonomiczne w Katowicach, Poznaniu, Wrocławiu, Krakowie, SGH, Wojskowa Akademia Techniczna, Wydział Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego, Wyższa Szkoła Finansów i Zarządzania w Warszawie. Głównie nauczyciele akademiccy wykładają natomiast na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego, w Wyższej Szkole Zarządzania i Biznesu w Krakowie.

Obok spraw merytorycznych, przygotowania wykładowców ważna jest też organizacja studiów (administracja, komunikacja, płatności itd.). Tu najlepiej wypadły: AE Poznań, WSPiZ w Krakowie, Akademia Koźmińskiego, SWPS, Politechnika Gdańska, WSE w Krakowie. Na pytanie, czy studia pomogły im w karierze zawodowej badani odpowiadali pozytywnie lub nie mieli zdania. Czy w takim razie polecieliby je bliskiej osobie? Tak zrobiliby respondenci, którzy skończyli studia podyplomowe ZZL w AE w Katowicach i Poznaniu, na Politechnice Gdańskiej, WSB w Poznaniu, Akademii Koźmińskiego i WSFiZ w Warszawie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DCZ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu