Podział Optimusa opóźnia się

Reuters
02-01-2002, 17:04

WARSZAWA (Reuters) - Podwyższenie kapitału Optimusa Technologie powinno nastąpić w pierwszej połowie stycznia, a nie jak wcześniej oczekiwano 31 grudnia zeszłego roku, wynika ze środowego komunikatu spółki. Oznacza to, że Optimus nie podzielił się na dwie spółki z końcem 2001 roku. "Ze względu na konieczność dokonania ostatecznych ustaleń związanych z interpretacją przepisów w od

WARSZAWA (Reuters) - Podwyższenie kapitału Optimusa Technologie powinno nastąpić w pierwszej połowie stycznia, a nie jak wcześniej oczekiwano 31 grudnia zeszłego roku, wynika ze środowego komunikatu spółki. Oznacza to, że Optimus nie podzielił się na dwie spółki z końcem 2001 roku.

"Ze względu na konieczność dokonania ostatecznych ustaleń związanych z interpretacją przepisów w odniesieniu do procesu podziału przez wydzielenie, sąd wyda stosowne postanowienie o podwyższeniu kapitału zakładowego spółki Optimus Technologie niezwłocznie po ich uzgodnieniu" - podał Optimus.

"W opinii spółki rejestracja podwyższenia kapitału zakładowego Optimus Technologie powinna nastąpić w pierwszej połowie stycznia 2002 roku" - poinformowała spółka.

Wcześniej Optimus liczył, że na dwie firmy - technologiczną i internetową podzieli się z ostatnim dniem minionego roku. Giełdowy debiut spółki technologicznej miał nastąpić w pierwszej dekadzie tego miesiąca. Teraz wiadomo, że nastąpi on w kilka dni po podziale.

Komisja Papierów Wartościowych i Giełd dopuściła już do obrotu publicznego 9.384.108 akcji Optimusa Technologie, z czego 6.884.104 miało trafić w ramach podwyższenia kapitału do akcjonariuszy Optimusa z powodu podziału.

((Reuters Serwis Polski, tel +48 22 653 9700, fax +48 22 653 9780, warsaw.newsroom@reuters.com))

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Reuters

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Podział Optimusa opóźnia się