Podziemną kamerą w nielegalne podłączenia

TM
opublikowano: 07-01-2010, 09:56

Odprowadzasz nielegalnie deszczówkę? Zrobiłeś lewe podłączenie do kanalizacji? Mieszkasz pod Bydgoszczą? Możesz mieć problemy. Komunalna spółka wodociągowa zbada legalność podłączeń. Przy pomocy spec-kamery.

Zakład Wodociągów i Usług Komunalnych Białe Błota przeprowadza inspekcję kanalizacji w gminie. Brzmi zabawnie? Raczej groźnie dla tych, którzy podłączyli się do sieci nielegalnie. ZWiUK wynajął firmę Teco z Wrocławia, która dokona oględzin kanałów. Dokonuje tego przy pomocy kamery, która zostaje wpuszczona do kanału i inwentaryzuje przyłącza.
- Bazując na danych znajdujących się w posiadaniu ZWiUK można porównać i stwierdzić, czy podłączenie do kanalizacji sanitarnej jest legalne czy nie oraz czy właściciel nieruchomości płaci za odprowadzenie ścieków. W czasie takiej inspekcji sprawdza się również odprowadzenie wód opadowych do kanalizacji sanitarnej. Jest to nielegalne, a właściciel nieruchomości, gdzie deszczówka jest odprowadzana do kanalizacji naraża się na przewidziane prawem konsekwencje – mówi Elwira Zwolińska, rzecznik gminy.
Jak tłumaczy, nielegalnie podłączeni odbiorcy, którzy nie płacą za odprowadzane ścieki, przerzucają swoje płatności na odbiorców, z którymi ZWiUK ma podpisaną umowę i którzy muszą ponosić koszty zarówno za siebie jak i odbiorców nielegalnie podłączonych.
Komunalna spółka ma jednak ofertę dla łamiących prawo. Mieszkańcy, którzy posiadają nielegalne podłączenie sieci kanalizacyjnej i wodociągowej, mają możliwość zgłoszenia tego faktu do końca marca. W tym okresie ZWiUK nie będzie pobierać dodatkowych opłat i kar za okres nielegalnego poboru wody i odprowadzania ścieków.

None
None
Co tam, panie, w inwestycjach?
Najciekawsze zagraniczne inwestycje w Polsce i polskie za granicą. Gdzie powstają, ile kosztują i które firmy będą szukać wykonawców i pracowników
ZAPISZ MNIE
×
Co tam, panie, w inwestycjach?
autor: Małgorzata Grzegorczyk
Wysyłany raz w miesiącu
Małgorzata Grzegorczyk
Najciekawsze zagraniczne inwestycje w Polsce i polskie za granicą. Gdzie powstają, ile kosztują i które firmy będą szukać wykonawców i pracowników
ZAPISZ MNIE
Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Nasz telefon kontaktowy to: +48 22 333 99 99. Nasz adres e-mail to: rodo@bonnier.pl. W naszej spółce mamy powołanego Inspektora Ochrony Danych, adres korespondencyjny: ul. Ludwika Narbutta 22 lok. 23, 02-541 Warszawa, e-mail: iod@bonnier.pl. Będziemy przetwarzać Pani/a dane osobowe by wysyłać do Pani/a nasze newslettery. Podstawą prawną przetwarzania będzie wyrażona przez Panią/Pana zgoda oraz nasz „prawnie uzasadniony interes”, który mamy w tym by przedstawiać Pani/u, jako naszemu klientowi, inne nasze oferty. Jeśli to będzie konieczne byśmy mogli wykonywać nasze usługi, Pani/a dane osobowe będą mogły być przekazywane następującym grupom osób: 1) naszym pracownikom lub współpracownikom na podstawie odrębnego upoważnienia, 2) podmiotom, którym zlecimy wykonywanie czynności przetwarzania danych, 3) innym odbiorcom np. kurierom, spółkom z naszej grupy kapitałowej, urzędom skarbowym. Pani/a dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania wyrażonej zgody. Ma Pani/Pan prawo do: 1) żądania dostępu do treści danych osobowych, 2) ich sprostowania, 3) usunięcia, 4) ograniczenia przetwarzania, 5) przenoszenia danych, 6) wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz 7) cofnięcia zgody (w przypadku jej wcześniejszego wyrażenia) w dowolnym momencie, a także 8) wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych). Podanie danych osobowych warunkuje zapisanie się na newsletter. Jest dobrowolne, ale ich niepodanie wykluczy możliwość świadczenia usługi. Pani/Pana dane osobowe mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie się odbywało przy wykorzystaniu adekwatnych, statystycznych procedur. Celem takiego przetwarzania będzie wyłącznie optymalizacja kierowanej do Pani/Pana oferty naszych produktów lub usług.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: TM

Polecane