Pogalopują po lodowisku

DI
20-03-2009, 09:43

W najbliższy weekend w hali Torwaru zagoszczą konie.

W zmaganiach finału Pucharu Świata Ligi Europy Centralnej weźmie udział 50 zawodników na 102 wierzchowcach. Przez trzy dni reprezentanci 13 krajów walczyć będą o awans do finału Pucharu Świata Światowej Federacji Jeździeckiej w Las Vegas. Organizator imprezy - Stowarzyszenie na Rzecz Promocji Sportów Konnych Equisport - spodziewa się, że w ten weekend na Torwarze gościć będzie kilkanaście tysięcy widzów. Niewiele jednak brakowało, żeby sytuacja na rynkach finansowych pokrzyżowała plany organizacyjne.

- Czasy do organizacji tego typu imprez nie są sprzyjające. Po wycofaniu się ubiegłorocznych sponsorów - Sygnity i Toyoty - impreza stanęła pod znakiem zapytania. Na szczęście wszystko ułożyło się pomyślnie i w weekend jeźdźcy powalczą o 80 tys. EUR - podkreśla Jan Waga, przewodniczący Komitetu Organizacyjnego Zawodów oraz prezes Stowarzyszenia Equisport. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Po godzinach / Pogalopują po lodowisku