Pogoda utrudnia życie kierowcom w całej Polsce

27-01-2007, 11:25

Duże opady śniegu ponownie pogorszyły wartunki na polskich drogach. W wielu miejscach wydarzyły się wypadki. Ruch kierowany jest objazdami.

Zablokowana jest krajowa 8 na odcinku Białystok - Augustów. W okolicach Suchowoli do rowu wpadł TIR. Jego naczepa wywróciła się i zablokowała drogę.

W Augustowie policjanci kierują samochody na objazd przez Łomżę. Od strony Białegostoku też są zorganizowane objazdy.

Na ósmece utworzył się kilkukilometrowy korek. Utrudnienia mogą potrwać nawet kilka godzin.
Krajowa 16-ka jest już przejezdna. Przed 6:00 w Gietrzwałdzie między Olsztynem a Ostródą zderzyły się 3 samochody osobowe. Jedna osoba została ranna. Policjanci najpierw wahadłowo przepuszczali samochody osobowe, a potem - na ponad godzinę - zamknęli trasę. Kierowcy musieli korzystać z objazdu przez Olsztynek.

Od wczoraj kierowcy mają także poważne kłopoty na drogach województwa dolnośląskiego. Opady śniegu, ale przede wszystkim silny wiatr utworzyły zaspy, które utrudniają, a miejscami zupełnie uniemożliwają jazdę.
Trudna sytuacja panuje w powiatach dzierżoniowskim, strzelińskim, ząbkowickim i lubańskim. Nieprzejezdna jest trasa Świdnica-Dzierżoniów. Jak relacjonuje słuchacz Polskiego Radia Wrocław - pan Krzysztof, w zaspie tej spędził 7 godzin. Razem z nim kierowcy prawie 20 samochodów.

Powoli normalizuje się sytuacja na odcinku autostrady A4 ze Zgorzelca do Wrocławia. W okolicy Lubiatowa w powiecie złotoryjskim zderzyły sie trzy samochody. Kilka godzin trwało usuwanie śniegu który zasypał nieczynną przez dłuższy czas drogę.

DI, IAR

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Pogoda utrudnia życie kierowcom w całej Polsce