Pogodne nastroje na Wall Street

KNS
opublikowano: 20-07-2009, 13:39

Amerykańskie kontrakty zyskują w  poniedziałek po tym jak pożyczkodawca CIT Group poinformował o pozyskaniu funduszy z prywatnego sektora, co oddala widmo upadłości spółki - podaje serwis MarketWatch.com

Na około dwie godziny przed rozpoczęciem sesji w USA kontrakty na indeks DJ i S&P rosły o 0,7 proc., zaś Nasdaq futures zyskiwał 0,4 proc.

W ostatnim tygodniu lepsze od prognoz wyniki i prognozy Goldman Sachs oraz Intela wyciągnęły S&P500 o 7 proc. do 940 pkt. Silnym oporem dla wskaźnika jest poziom 945 pkt.

Do 17 lipca, 71 proc. z 55 przedsiębiorstw wchodzących w skład indeksu S&P500 pokazało wyniki lepsze od prognoz, 9 proc. pokryło się z nimi, a 20 proc. z nich były gorsze – podaje Reuters.

Przed sesją wynikami kwartalnymi pochwali się Eaton, paliwowy Halliburton i Hasbro, a po zakończeniu handlu poda je Legg Mason i Texas Instruments.

Na pierwszej sesji nowego tygodnia atmosferę poprawiły informacje dotyczące CIT Group – pożyczkodawcę małych i średnich firm który pozyskał 3 mld USD dzięki którym uniknie bankrutctwa.

Warto też przyjrzeć się wycenom ropy, której kurs systematycznie rośnie o ponad 3,5 proc. dochodząc do 65,7 USD/ b.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KNS

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Surowce / Pogodne nastroje na Wall Street