Pogoń Szczecin wystawiona na sprzedaż

opublikowano: 13-03-2007, 21:20

Rada Nadzorcza spółki MKS Pogoń Szczecin SSA wyraziła we wtorek zgodę akcjonariuszom spółki na sprzedaż wszystkich akcji na  rzecz wybranego inwestora zagranicznego.

Formalnie daje to prawo spółce Elmet należącej do Antoniego Ptaka oraz jego małżonce Agnieszce Ptak posiadającej mniejszościowy pakiet akcji - na sprzedaż Pogoni. Czy jest jakiś inwestor zainteresowany nabyciem akcji szczecińskiego klubu i czy w ogóle są prowadzone negocjacje w tej sprawie? Na te pytania nikt w klubie nie potrafi jednoznacznie powiedzieć.

Drugą decyzją, jaką podjęto na posiedzeniu Rady Nadzorczej, było zawieszenie dwóch wiceprezesów zarządu klubu: Marka Pawlaka i Krzysztofa Waszaka. Decyzja ta jest konsekwencją podpisania przez obu oświadczenia, które ogłosiły przed tygodniem stowarzyszenia kibicowskie: MKS Pogoń i Pogoń Nowa. Oświadczenie krytykuje politykę Antoniego Ptaka, która według sygnatariuszy prowadzi do upadku klubu. Pawlak i Waszak utrzymują, że do zarządu spółki MKS Pogoń SSA zostali wydelegowani jako przedstawiciele tych stowarzyszeń.

Mimo decyzji o zawieszeniu ich w prawach wiceprezesów zarządu obaj nadal będą pracowali w klubie. (PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu