Pogorszenie na giełdach USA może nieco ochłodzić nastroje na GPW

08-12-2004, 09:33

Spore spadki na amerykańskich giełdach mogą wpłynąć na schłodzenie rozpalonych głów inwestorów na warszawskiej giełdzie. Początek sesji może przynieść niewielki spadek, ale w ciągu dnia popyt może podjąć próbę wzrostu.

Słabe dane makro wpłynęły na spadki na Wall Street. Główny indeks amerykańskiej giełdy Dow Jones stracił ponad 1 proc. Gorzej wypadł rynek technologiczny, którego indeks Nasdaq Composite zniżkował o 1,7 proc. Ciągnie to w dół indeksy rynków Eurolandu, które wystartowały na ponad 0,5-proc. minusach.

Od spadku zaczęły też nasze futures na WIG20. Wydaje się, że także rynek kasowy nie uniknie ujemnego otwarcia. Później jednak popyt może przedsięwziąć kroki naprawcze tak by zmierzyć się z poziomem czwartkowego szczytu 1907,5 pkt na WIG20. Wskaźniki techniczne sprzyjają testowi tegorocznego maksimum, ale nie jest powiedziane, że zostanie on z marszu pokonany.

Wtorkowa sesja zakończyła się wzrostem WIG20 o 0,68 proc. i ponownym wyjściem ponad poziom 1900 pkt, chociaż początek sesji należał do sprzedających. W końcówce jednak rządzili już optymiści stwarzając dobry grunt pod dalszą zwyżkę. Gdyby nie pogorszenie w USA pewnie dziś na otwarciu indeksy kontynuowałyby wzrost. AS

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Pogorszenie na giełdach USA może nieco ochłodzić nastroje na GPW