Pogotowie SAF odzyska należności w ciągu 16 dni

SW
opublikowano: 13-06-2012, 00:00

Pogotowie windykacyjne pomoże odzyskać należności w ciągu maksymalnie 16 dni. Jeżeli się nie uda, nie pobierze wynagrodzenia.

Pogotowie windykacyjne to nowa usługa SAF, dedykowana przedsiębiorcom z sektora B2B, którzy potrzebują błyskawicznie odzyskać swoje należności. W jej ramach spółka SAF przeprowadzi wizytę u dłużnika na terenie całej Polski w ciągu 48 godzin od momentu przyjęcia zamówienia.

— Coraz większa część kontrahentów opóźnia płatności, do których się zobowiązała, kredytując w ten sposób prowadzenieswojej działalności pieniędzmi wierzycieli. Taka sytuacja jest niedopuszczalna, zaburza płynność finansową i zagraża stabilności naszych klientów. Każde opóźnienie płatności — nawet celowe — minimalizuje szansę na odzyskanie pieniędzy przez wierzyciela. Dlatego niezwykle istotnym jest odpowiednio wczesne działanie specjalistów — tłumaczy motywy powstania nowej usługi Marcin Gąszczak, prezes SAF. Jego zdaniem, nie należy tej usługi utożsamiać z klasycznym procesem windykacyjnym, ponieważ obsługa wierzytelności skupia się na szybkiej wizycie u dłużnika w celu windykacji albo ustalenia warunków spłaty.

Odzyskanie pieniędzy ma nastąpić w jak najkrótszym terminie od dnia wizyty — warunki umowy przewidują maksymalnie 16 dni roboczych, co daje maksymalnie 14 dni po odjęciu 48-godzinnego czasu reakcji na zgłoszenie i wizytę u dłużnika. Jeżeli wierzytelności nie uda się odzyskać w ustalonym terminie, SAF nie pobierze wynagrodzenia prowizyjnego za usługę. Jeżeli uda się należność odzyskać w czasie do 7 dni od momentu wizyty u dłużnika, prowizja wyniesie 5 proc. od wartości wierzytelności, a w przypadku wpływu zaległej należności w czasie od 8. do 14. dnia SAF pobierze 3 proc. od wartości wierzytelności.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: SW

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu