Point Group i MediaTel rosną po prognozach

GRA
opublikowano: 06-03-2008, 10:21

Poranek na GPW jest na lekkim minusie. WIG20 spada o 1 proc., a mWIG40 o 0,4 proc. WIG zniżkuje o 0,7 proc.

Mocno rośnie, bo o 9 proc., Point Group, który dziś rano podał prognozy finansowe na najbliższe dwa lata (zakładają skokową poprawę wyników). O 2,4 proc. rośnie też Mediatel. Spółka też podała prognozy, na dodatek poinformowała dziś rano o przejęciu.

Nieznacznie spada Agora., o 1 proc. Może to być efekt publikacji kiepskich danych dotyczących sprzedaży Gazety Wyborczej w styczniu.

„Wall Street Journal Polska” donosi dziś, że Adam Glapiński, prezes Polkomtela, zostanie odwołany już 14 marca, na posiedzeniu rady nadzorczej. Za jego odwołaniem będą głosować przedstawiciele PGE i KGHM.

W „Gazecie Wyborczej” i „Rzeczpospolitej” artykuły o sprzedaży dzienników ogólnopolskich. Średnia sprzedaż "GW" spadła w styczniu o 12,5% (do 422 tys. egz.) wobec stycznia 2007. Cały rynek ogólnopolskich dzienników ogólnoinformacyjnych spadł o 4,6%.

„Tak silny spadek częściowo można wytłumaczyć wyjątkowo wysoką bazą w styczniu ubiegłego roku, niemniej publikacja tak słabych danych może mieć negatywny wpływ na kurs akcji Agory (nasza rekomendacja: rekomendacja redukuj, cena docelowa 43 zł). Zwracamy uwagę na kolejny bardzo słaby miesiąc "Dziennika" - spadek sprzedaży o 18,8% do 165,5 tys.” – napisał w dzisiejszym komentarzu Michał Janik, analityk DM PKO BP.

W „Parkiecie” wielki artykuł o Graalu, lecz z niewielką liczbą nowych informacji. Firma zapowiada na to półrocze przejęcie podmiotu z branży rybnej, o przychodach ok. 200 mln zł. Graal spada o 1 proc. To typowe dla tej spółki. Po dobrych informacjach regularnie spada, po negatywnych – rośnie.

Poza tym, też w „Parkiecie”, mały tekst o Hutmenie. Jego firma zależna, huta Szopienice, przygotowana jest do sprzedaży. Dlatego Hutmen nie będzie juz pośredniczyć w sprzedaży jej wyrobów. Spółka będzie to robić sama. Notowania Hutmenu dziś bez zmian.

GRA

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GRA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Point Group i MediaTel rosną po prognozach