Pojawiły się nowe szanse na unijne dotacje dla firm

MIR
opublikowano: 25-11-2008, 00:00

Od 5 grudnia mali przedsiębiorcy mogą składać wnioski na dostawy usług internetowych w gminach. Są też inne możliwości.

Od 5 grudnia mali przedsiębiorcy mogą składać wnioski na dostawy usług internetowych w gminach. Są też inne możliwości.

"Ostatnia mila" to kolejne działanie z Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka (8.4.), które rusza w tym roku w formie pilotażu. Tym razem fundusze na budowę sieci teleinformatycznej łączącej najbliższy lub najbardziej efektywny punkt dystrybucji internetu z ostatecznym odbiorcą, adresowany jest do mikro- i małych przedsiębiorstw.

Obecna edycja programu obejmie siedem województw: lubelskie, małopolskie, mazowieckie, podkarpackie, podlaskie, świętokrzyskie i warmińsko-mazurskie, do których trafi ponad 17 mln EUR (blisko 2,5 mln EUR na województwo).

Minimalną kwotę dofinansowania określono na 30 tys zł. a nabór potrwa do wyczerpania tegorocznej puli. Całkowity budżet działania na lata 2007-13 wynosi 200 mln EUR.

Przedsiębiorcy z województw wielkopolskiego i dolnośląskiego mają też szansę na dotacje w ramach Regionalnych Programów Operacyjnych w których właśnie ruszył nabór. W pierwszym przypadku rozwój mikroprzedsiębiorstw (działanie 1.1.) obejmie projekty inwestycyjne (około 2,5 ml EUR) oraz specjalistyczne projekty doradcze (0,5 mln EUR). Wnioski można skłądać do 8 stycznia 2009 r., a konkurs w trybie zamkniętym zostanie rozstrzygnięty w pierwszej połowie czerwca 2009 r.

Z kolei w województwie dolnośląskim wnioski na inwestycje wspierające innowacyjność produktową i procesową w firmach z wyłączeniem sektora turystyki (działąnie 1.1. A. 2) będą przyjmowane do 1 grudnia, a na inwestycje dla mikroprzedsiębiorstw prowadzących działalność gospodarczą do dwóch lat (1.1. E) do 8 grudnia.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MIR

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu