Pojazdy Volvo mogą przekraczać normy emisji tlenku azotu

opublikowano: 16-10-2018, 10:44

Akcje Volvo mocno tanieją po tym jak spółka poinformowała, że silniki w jej pojazdach mogą przekraczać normy emisji tlenku azotu, donosi Reuters.

Volvo jest we wtorek najmocniej przecenionym szwedzkim blue chipem. Obecnie kurs spółki spada o ponad 5 proc. do 135 SEK. 

Zobacz więcej

fot. Bloomberg

Volvo poinformowało, że element układu kontroli emisji spalin w jego pojazdach może zużywać się szybciej niż oczekiwano, co powoduje, że silnik przekracza normę emisji tlenku azotu. Szwedzka spółka, która produkuje ciężarówki, autobusy i sprzęt budowlany poinformowała, że największa ilość potencjalnie szkodliwych silników została sprzedana w Północnej Ameryce i Europie. Volvo podkreśliło, że koszt naprawy „może być znaczący”. Poinformowało, że jest w trakcie informowania stosownych władz.

Volvo, które sprzedało w ubiegłym roku ponad 143 tys. ciężarówek w Ameryce Północnej i Europie poinformowało, że jego dotychczasowe badania wykazały iż komponent w układzie kontroli emisji spalin nie zużywa się równie szybko i w ten sam sposób we wszystkich pojazdach i silnikach.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu