Pojedyncze strzały nie zmieniają obrazu sesji

Kamil Zatoński
opublikowano: 22-02-2008, 11:06

Po godzinie handlu indeks blue chipów odbił się od sesyjnego minimum tuż ponad poziomem 3050 pkt., ale lokomotywami wzrostu są mniejsze składniki portfela WIG20. Kontra kupujących jest więc mało wiarygodna.

Wyraźnie nad kreskę wyszły PBG, GTC i Cersanit. W każdym z tych przypadków zwyżce towarzyszy niewielki wolumen. Po około 0,5 proc. zyskują outsiderzy z ostatnich dni: BZ WBK i PGNiG. Najwięksi – KGHM, PKO BP, Pekao i TPSA, solidarnie tracą po około 1,5 proc. Niewykluczone więc, że indeks dość szybko powróci w strefę sesyjnych minimów, tym bardziej, że dziś trudno liczyć na jakieś prowzrostowe impulsy z zagranicy.

Na szerokim rynku warto zwrócić uwagę na drugą z rzędu wyraźnie wzrostową sesję dla NFI Octava. Po konsolidacji w okolicach 3 zł, gracze podejmują próbę powrotu w okolice poprzedniego obszaru wsparcia przy 4 zł.

NFI Octava - kurs dzienny

Kiepskie wyniki czwartego kwartału nie przeszkadzają we wzroście notowań PC Guard. Na lekkim minusie jest za to Budimex, który co prawda zaskoczył wysokim (jak na tę spółkę) zyskiem netto, ale po bliższym przyjrzeniu się jakości wyniku powodów do hurraoptymizmu nie ma. Ze spółek z branży budowlanej na zielono notowany jest tylko ABM Solid, który poinformował o podpisaniu dwóch dużych umów.

„Łączna wartość podpisanych umów wynosi 46,4 mln zł co stanowi blisko 90% przychodów grupy osiągniętych w III kwartale ubiegłego roku. Zawarte kontrakty na roboty budowlane są znaczące w porównaniu do osiąganych do tej pory wyników i mogą mieć duży wpływ na poprawę zysku netto, który po III kwartałach ubiegłego roku wyniósł 4,7 mln zł. Informacja jest pozytywna i powinna przełożyć się na wzmocnienie kursu w dniu dzisiejszym” – napisali w komentarzu porannym analitycy BM BPH.

Ponad 3,5 proc. tanieją natomiast walory Pagedu, który rozczarował analityków rezultatami w końcówce roku. Zysk netto wyniósł 2,1 mln zł (+81 proc.), a za cały ub. r. – 18.3 mln zł (+57 proc.).

„ [Rezultaty] są słabe i przypomina się sytuacja sprzed roku, kiedy to Paged również zaskoczył negatywnie i był zmuszony do korekty prognoz za 2006 r.. Na rok 2007 oficjalna prognoza co prawda nie była podawana, ale prezes Pagedu zapowiadał, że zysk netto przekroczy poziom 20 mln zł. (...)” – napisała w komentarzu porannym Hanna Kędziora, analityk DM PKO BP.

 

 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / Pojedyncze strzały nie zmieniają obrazu sesji