Pojedynek gigantów

Katarzyna Łasica
opublikowano: 22-06-2006, 00:00

Niemiecki operator przegrał pojedynek o Euronext. Walczy jednak o kolejne przejęcia. Tym razem namierzył Borsa Italiana.

Euronext, sojusz giełd w Paryżu, Amsterdamie, Brukseli i Lizbonie, rozpoczął rozmowy o fuzji z włoską Borsa Italiana. Analitycy oceniają wartość operatora mediolańskiej giełdy na 1,2 mld EUR.

W zachodnich gazetach głośno jest jednak o zakusach niemieckiej Deutsche Börse na przejęcie włoskiego operatora. Warto przypomnieć, że we wtorek Euronext odrzucił ofertę niemieckiego operatora, decydując się tym samym na fuzję z Nowojorską Giełdą Papierów Wartościowych (NYSE). Władze spółki stwierdziły, że niemiecka propozycja nie zawiera niczego nowego pod względem finansowym i nie jest jasna pod względem przyszłej strategii. Dziennik „La Tribune” donosi, że Euronext gotowy jest zaoferować za Borsa Italiana od 1 do 1,4 mld EUR. Gazeta informuje, że Deutsche Börse rozważa złożenie konkurencyjnej propozycji.

Oficjalnie niemiecki operator nie chce komentować pogłosek. Jednak osoba bliska sprawy potwierdza zamiary spółki.

— Podczas poniedziałkowego posiedzenia rada nadzorcza spółki nie dyskutowała warunków oferty na Borsa Italiana. Jest jednak oczywiste, że Deutsche Börse rozważy wszystkie możliwe warianty fuzji — mówi członek rady spółki, który chce pozostać anonimowy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Łasica

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu