Pokolenie wyżu demograficznego szuka pieniędzy w internecie

opublikowano: 08-03-2007, 12:13

Internet staje się finansową liną ratunkową dla pokolenia ludzi po 45. roku życia - wynika z badań przeprowadzonych przez brytyjski bank Birmingham Midshires.

W Wielkiej Brytanii o znalezienie pracy stara się milion osób z wyżu demograficznego, które mają z tym problem z racji wieku. Dziesięć procent osób w wieku 45 i więcej lat korzysta z samozatrudnienia i do prowadzenia swojej działalności wykorzystuje internet - stwierdza opublikowany w czwartek raport.

Siedem procent twierdzi, że w zarabianiu pieniędzy i kontaktach biznesowych jest całkowicie zależna od internetu, a co najmniej 40 procent uznaje, że sieć www jest dla ich działalności ważna.

Wynika z tego, że Wielka Brytania idzie w ślady USA, gdzie jedna czwarta małych przedsiębiorstw prowadzi wyłącznie działalność w sieci www.

Zdaniem dyrektora ds. oszczędności w Birmingham Midshires Jasona Robinsona internet "już zaczyna pomagać ludziom w pokonywaniu bariery wieku w zatrudnieniu, jaką w pewnym momencie życia napotyka wiele osób"

Według niego Birmingham Midshires obserwuje rosnącą liczbę starszych ludzi, którzy załatwiają swoje sprawy finansowe i rachunki online i "dotyczy to tak zarabiania, jak i oszczędzania pieniędzy".

Niemal dwie trzecie z badanych w wieku powyżej 45 lat przyznaje, że przynajmniej raz handlowali czymś na portalu eBay, aby zdobyć pieniądze.

Około 14,5 procent ludzi powyżej 45. roku życia uważa się za "internetowych biznesmenów", którzy korzystają w celu dodatkowego zarobkowania z internetu.

Badaniem objęto tysiąc osób w wieku 45-65 lat. (PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Pokolenie wyżu demograficznego szuka pieniędzy w internecie