Pokoleniowe zadanie

  • Andrzej Arendarski
opublikowano: 16-06-2015, 00:00

Tempo rozwoju kraju będzie zależało nie tylko od umożliwienia startu na rynku pracy ludziom młodym, ale także utrzymania na nim osób starszych.

CYFRYZACJA

Polska wciąż znajduje się w tyle Europy we wskaźnikach aktywności zawodowej starszego pokolenia. Jedną z barier jest fakt, że kilka milionów Polaków pozostaje poza cyfrowym światem. Wkrótce 90 proc. zawodów będzie wymagało przynajmniej podstawowych kompetencji informatycznych, z czego wyłania się obraz niezbyt pomyślny i dla seniorów, i dla gospodarki.

Z badań stowarzyszenia „Miasta w internecie” wynika, że cyfrowa integracja przyniosłaby gospodarce rocznie około 20 mld zł. Walka z wykluczeniem osób starszych ma być jednym z ważnych zadań finansowanych w unijnej perspektywie 2014–20. Nie chodzi jednak o wydanie kolejnych milionów na kursy z Excela czy Worda dla seniorów. Trzeba to pokolenie przekonać, że e-konto w banku, internetowy kontakt z urzędem, zakupy w sieci itp. to naprawdę oszczędność czasu i pieniędzy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ANDRZEJ ARENDARSKI prezes Krajowej Izby Gospodarczej

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu