Pol-Aqua uwalnia się od Vectry

EG
opublikowano: 04-04-2011, 00:00

Budowlana grupa sprzedała przynoszącą straty spółkę zależną prezesowi. Za ile? Nie wiadomo.

Budowlana grupa sprzedała przynoszącą straty spółkę zależną prezesowi. Za ile? Nie wiadomo.

Vectra, zajmująca się generalnym wykonawstwem w budownictwie kubaturowym spółka zależna Pol-Aquy, zmieniła właściciela. Nabywcą 100 proc. udziałów jest jej prezes Marek Graczykowski. Ceny nie podano. W 2009 r. Vectra wypracowała 221 mln zł przychodów ze sprzedaży i miała 5,1 mln zł straty netto.

Spółka od dawna byłą dodatkowym obciążeniem dla Pol Aquy. Jej wierzyciele regularnie składali wnioski o upadłość spółki (w tym roku były już dwa), a zarząd — o możliwość zawarcia układu.

Analitycy zajmujący się spółką przyznają, że Vectra jest prawdopodobnie bankrutem, ale z powodu braku komunikacji z zarządem Pol-Aquy nie obserwują spółki wnikliwie.

— Cena pewnie była symboliczna i prezes wziął na siebie możliwość zawarcia układu z wierzycielami. Jeśli się nie uda, to strata będzie niewielka — dywaguje jeden z analityków.

Pol Aqua w pierwszym półroczu 2010 dokonała odpisu wartości firmy Vectra w kwocie 84 mln zł. Po transakcji odmawia komentarza, zapowiadając jednocześnie, że zarząd wkrótce otworzy się na kontakt z rynkiem. Pierwsze spotkania podobno już się odbyły.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: EG

Polecane