Pol-Aqua zbiera drobne umowy

ANP
opublikowano: 28-07-2009, 00:00

Małe też jest piękne. W ciągu trzech miesięcy do portfela budowlanej spółki wpadły umowy za ponad 150 mln zł.

Małe też jest piękne. W ciągu trzech miesięcy do portfela budowlanej spółki wpadły umowy za ponad 150 mln zł.

Pol-Aqua, specjalizująca się w budownictwie inżynieryjnym, narzeka na opóźnienia w rozstrzyganiu kontraktów.

— Uczestniczymy w przetargach o dużej wartości, których rozstrzygniecie niestety się wydłuża. Obecny portfel zamówień jest na dobrym poziomie. Od maja tego roku podpisaliśmy szereg mniejszych kontraktów, których wartość nie przekraczała 10 proc. kapitałów własnych, ale suma tych kontraktów przekroczyła już 150 mln zł. Jak wykazuje GUS, segment budowlano-montażowy w porównaniu z innymi sektorami ma się naprawdę dobrze. To odzwierciedla poniekąd sytuację w Pol-Aqua — mówi Piotr Chełkowski, prezes spółki.

W maju wartość portfela grupy sięgała blisko 1,9 mld zł. Ostatnim dużym zleceniem jest kwietniowa umowa na budowę w konsorcjum trasy mostu Północnego w Warszawie (976,6 mln zł brutto).

Władze spółki nadal zainteresowane są budową sieci hipermarketów na Białorusi, ale jak przyznają, sprawa się opóźniaja.

— Badamy również inne rynki zagraniczne. Prowadzimy wiele rozmów, ale nie możemy jeszcze ujawnić szczegółów — dodaje Piotr Chełkowski.

Podtrzymał jednocześnie nieoficjalne szacunki, mówiące o wzroście przychodów grupy o 20-25 proc. na koniec roku (wobec 1,3 mld zł w 2008 r.).

— Trudno w obecnej sytuacji rynkowej o jakiekolwiek prognozy i deklaracje. Mamy przed sobą drugą połowę roku, która zweryfikuje moje oczekiwania — uważa szef Pol-Aqua.

Grupa nie planuje akwizycji firm z branży.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ANP

Polecane