Pol-Aqua zdobyła nowy kontrakt

Marcin Musioł
opublikowano: 20-06-2006, 00:00

Przedsiębiorstwo Pol-Aqua z podwarszawskiego Piaseczna wygrało przetarg gminy Wrocław na modernizację kanalizacji.

Prace obejmą m.in. remont kanalizacji sanitarnej o długości 11,7 km, kanalizacji deszczowej o długości 11,2 km, a także modernizację Zakładu Produkcji Wody Na Grobli oraz rozbudowę sieci kanalizacyjnej wrocławskich osiedli: Wojszyce, Partynice, Krzyki Południe oraz Klecina.

— Wartość kontraktu wynosi 17,8 mln EUR. Termin realizacji 21 miesięcy. Prace zostały już rozpoczęte — mówi Małgorzata Akimowicz-Paruszewska, dyrektor marketingu w firmie Pol-Aqua.

Falstart

Pierwszy przetarg na wykonanie wspomnianych prac, który odbył się w 2004 r., unieważniono z powodów proceduralnych. Wejście Polski do Unii Europejskiej i związana z tym konieczność opracowania nowych materiałów przetargowych spowodowały kolejne opóźnienia. Drugi raz przetarg ogłoszono w ubiegłym roku. Do realizacji zadania zgłosiło się sześć konsorcjów i firm. Wartość robót podanych przez oferentów wynosiła od 16,5 do 26,6 mln EUR. Oferta Pol-Aqua została oceniona najwyżej, jednak w wyniku protestu złożonego przez Hydrobudowę 9, kontrakt z Pol-Aqua podpisano dopiero 15 maja.

— Hydrobudowa 9 zarzucała naszej firmie niespełnienie warunków dotyczących zdolności kredytowej oraz ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej. Protest został jednak odrzucony zarówno przez Urząd Zamówień Publicznych, jak i sąd powszechny — wyjaśnia Małgorzata Akimowicz-Paruszewska.

Czystsza woda

Kontrakt na rozbudowę sieci kanalizacjnej wrocławskich osiedli to element szerszego projektu poprawy jakości wody we Wrocławiu. Przedsięwzięcie współfinansowane w 56 proc. przez Fundusz Spójności UE ma na celu dostosowanie oferowanej przez MPWiK we Wrocławiu wody pitnej do unijnych standardów oraz poprawienie stanu środowiska naturalnego. Cały projekt, którego czas realizacji obliczono na sześć lat, został podzielony na kilka etapów. Pierwszy obejmujący modernizację i rozbudowę sieci kanalizacyjnej w zlewniach Ślęzy i Bystrzycy został już ukończony. Jego efektem powinna być poprawa jakości wód Ślęzy i Bystrzycy w ich dolnych odcinkach oraz Odry pomiędzy Wrocławiem a jej ujściem do Bałtyku.

Obecnie realizowane prace II etapu projektu mają na celu modernizację i rozbudowę osiedlowych sieci kanalizacyjnych Wrocławia. Dzięki nim około 27 tys. mieszkańców uzyska możliwość korzystania z kanalizacji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcin Musioł

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Nieruchomości / Pol-Aqua zdobyła nowy kontrakt