Pol-Eco System — zrównoważona gospodarka odpadami dla ludzi, zdrowia i środowiska

  • Materiał partnera
opublikowano: 12-09-2019, 16:50

ROZMOWA Z TOMASZEM KOBIERSKIM, WICEPREZESEM GRUPY MTP

9-11 października odbędą się w Poznaniu targi Pol-Eco System 2019. Zdaniem Tomasza Kobierskiego, wiceprezesa Grupy MTP, to wydarzenie będzie doskonałą okazją do wymiany poglądów na tematy nurtujące branżę.

Zbiórka i recykling odpadów są coraz poważniejszym problemem na świecie. Jaką rolę w jego rozwiązaniu może odegrać takie wydarzenie jak targi Pol-Eco System?

Tematem przewodnim tegorocznych targów Pol-Eco System jest „Zrównoważona gospodarka odpadami — dla ludzi, zdrowia i środowiska”. To największe wydarzenie w branży ochrony środowiska, miejsce spotkań liderów, prezentacji produktów, usług i rozwiązań technologicznych, a także doskonała okazja do wymiany poglądów na tematy najbardziej nurtujące branżę, którą w najbliższym czasie czeka wiele wyzwań.

Sądząc po poprzednich edycjach, ilu spodziewa się pan uczestników?

Co roku targi Pol-Eco System odwiedza kilka tysięcy osób, w 2018 r. było to ponad 7 tys. uczestników. Około połowa z nich to kadra zarządzająca. Targi odwiedzają przedstawiciele samorządów, a także przedsiębiorstw m.in. z branż: gospodarki komunalnej, gospodarki odpadami, energetycznych, ciepłowniczych i wodociągowych, utrzymania zieleni miejskiej. To miejsce spotkań przedstawicieli instytucji legislacyjnych, samorządów oraz reprezentantów świata biznesu, nauki i edukacji bezpośrednio związanych z ochroną środowiska i gospodarką komunalną.

Jakie branże i działy gospodarki są najbardziej zainteresowane tematyką targów?

Targi są odpowiedzią na zapotrzebowanie rynku na innowacyjne rozwiązania dla ochrony środowiska oraz kompleksową obsługę podmiotów gospodarczych inwestujących w nowoczesną gospodarkę odpadami. W przestrzeni wystawienniczej prezentowane są maszyny, urządzenia i technologie dla gospodarki odpadami, techniki komunalnej, recyklingu, a także do letniego i zimowego utrzymania czystości i porządku na drogach i chodnikach. Nie zabraknie rozwiązań wykorzystujących odnawialne źródła i związanych z gospodarką wodno-ściekową.

Targi to również bogaty program imprez dodatkowych. Jakie wydarzenia będą towarzyszyły tegorocznej edycji?

Integralną częścią jest organizowana po raz trzeci przez Ministerstwo Środowiska oraz Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przestrzeń wystawienniczo-konferencyjna EkoSfera. Tegoroczna edycja Pol-Eco Systemu zbiega się z jubileuszem 30-lecia działalności NFOŚiGW. Będzie doskonałą okazją do podsumowań, a także do zaprezentowania planów. Nie zabraknie tematów związanych z rozszerzoną odpowiedzialnością producentów, systemem kaucyjnym, recyklingiem, energetyką prosumencką, magazynowaniem energii, smart city, odnawialnymi źródłami energii oraz nowymi wymaganiami przeciwpożarowymi dla gospodarki odpadami.

PARTNERZY PUBLIKACJI

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Materiał partnera

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu