Pol-Inowex chce pozyskać ok. 24 mln zł z oferty na GPW w III kw.

ISB
opublikowano: 03-07-2008, 14:04

Pol-Inowex, spółka zajmująca się montażem i  demontażem urządzeń technologicznych oraz relokacją całych obiektów przemysłowych na skalę międzynarodową, chce pozyskać 22-24 mln zł z oferty publicznej, która może zostać przeprowadzona w III kw. na giełdzie warszawskiej, poinformował wiceprezes firmy Bartosz Świderek w rozmowie z agencją ISB.

"Liczymy, że w ciągu miesiąca KNF zatwierdzi nasz prospekt" - powiedział Świderek. Pod koniec września spółka informowała, że liczy na debiut na GPW już w lutym.

"Okazało się, że już w lutym możemy złożyć prospekt z zaudytowanymi danymi za cały 2007 r., zdecydowaliśmy się na taki krok i stąd głównie wynika opóźnienie" - wyjaśnił Świderek. Spółka zrezygnowała w tym czasie z planu przejęcia na Ukrainie.

"Zdecydowaliśmy się na założenie tam własnej spółki i rozpoczęcie działalności na własną rękę. Obecnie wybieramy ostateczną lokalizację naszej bazy" - powiedział Świderek. W 2007 r. zysk netto spółki wyniósł 5,16 mln zł, z czego 6% zostało przeznaczone na dywidendę, firma deklaruje że inwestycje na Ukrainie może zrealizować z środków własnych.

Pol-Inowex nadal ma plany przejęć w Niemczech i Wielkiej Brytanii.

"W Niemczech prowadzimy rozmowy od dłuższego czasu, a w Wielkiej Brytanii do końca roku wybierzemy spółkę, która wybierze dla nas potencjalne cele przejęć. W planach mamy także inwestycje w któryś z krajów skandynawskich. Zlokalizowanie naszych baz w tych krajach pozwoli nam na zwiększenie efektywności i szybkości działania na terenie całej Europy" - powiedział Świderek.

Spółka informowała poprzednio, że nowi akcjonariusze mogą objąć ok. 30% udziałów w podwyższonym kapitale. Oferującym będzie IDMSA.

"Pozyskanie środków na rozwój nie jest jedynym celem naszego wejścia na giełdę. Liczy się też związana z tym wiarygodność i prestiż" - podkreślił Świderek komentując obecne warunki na rynku finansowym.

Spółka na rok 2008 r. prognozuje uzyskanie przychodów na poziomie ponad 17 mln zł i 6,4 mln zł zysku netto. W 2007 r. przychody spółki wyniosły 15 mln zł, a zysk netto wyniósł 5,16 mln zł.

"To konserwatywna prognoza zatwierdzona przez audytora" - poinformował Świderek. Według niego w ciągu 5 pierwszych miesięcy tego roku Pol-Inowex zrealizował 54% planowanych przychodów na cały rok, podczas gdy historycznie druga połowa roku jest dla niego lepsza.

"Obecnie 90% przychodów firmy jest generowana z kontraktów zagranicznych, jednak od tego od tego roku chcemy zwiększy naszą obecność na rynku polskim który jest dla nas coraz bardziej atrakcyjny. Nie chcemy jednak wchodzić do Polski, ale staramy się o kontrakty z polskimi firmami na prace poza granicami kraju" - zaznaczył Świderek.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISB

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Pol-Inowex chce pozyskać ok. 24 mln zł z oferty na GPW w III kw.