Pol-Inowex chce pozyskać ok. 30 mln zł z debiutu na GPW w lutym 2008

ISB
opublikowano: 26-09-2007, 19:04

Pol-Inowex, spółka świadcząca usługi relokacji urządzeń i obiektów przemysłowych, planuje w październiku złożyć prospekt emisyjny w Komisji Nadzoru Finansowego (KNF), a w lutym 2008 roku - zadebiutować na rynku regulowanym Giełdy Papierów Wartościowych (GPW), poinformował wiceprezes firmy Bartosz Świderek w środę.

"Planujemy pozyskać ok. 30 mln zł" - powiedział Świderek podczas "IPO Day". Dodał, że ta suma może się jeszcze zwiększyć. Po podwyższeniu kapitału nowi akcjonariusze obejmą ok. 30% udziałów w spółce.

Pol-Inowex specjalizuje się w przenoszeniu sprzętu produkcyjnego i całych fabryk. W swojej historii przeniósł sprzęt o całkowitej wadze 20 tys. ton.

"Chcemy być liderem branży relokacji w naszej części Europy" - zapowiedział Świderek. Ten cel firma chce osiągnąć poprzez akwizycje spółek o komplementarnym profilu działalności, na co przeznaczy środki uzyskane z oferty publicznej.

Świderek zaznaczył, że spółka ma już zidentyfikowane cele ewentualnych przejęć. Do pierwszego z nich może dojść w Niemczech.

W 2006 roku spółka uzyskała ok. 80% swoich przychodów za granicą. W ubiegłym roku największymi rynkami były dla niej: Rosja, Niemcy i Wielka Brytania.

W 2006 roku Pol-Inowex zwiększył swoje przychody o 48,7% do 9,05 mln zł, a zysk netto o 16,5% do 1,82 mln zł.

Spółka zakłada, że w 2007 roku jej przychody wyniosą 13,4 mln zł, a zysk netto ok. 3 mln zł. W 2008 roku wyniki mają wzrosnąć do odpowiednio 16,1 mln zł i 4 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISB

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Świat / Pol-Inowex chce pozyskać ok. 30 mln zł z debiutu na GPW w lutym 2008