Pol - Mot o krok od kupna Ursusa

PJ
opublikowano: 08-01-2009, 00:00

Bumar podpisał porozumienie przewidujące sprzedaż producenta ciągników giełdowej spółce zgrupy Andrzeja Zarajczyka.

Bumar podpisał porozumienie przewidujące sprzedaż producenta ciągników giełdowej spółce zgrupy Andrzeja Zarajczyka.

Wiele wskazuje na to, że kilkuletnia historia zmagań z inwestorem dla Ursusa, znanego producenta ciągników, wreszcie zakończy się powodzeniem. Wczoraj Bumar, właściciel Ursusa, podpisał w tej sprawie porozumienie ze firmą Pol-Mot Holding, powiązaną z nim giełdową spółką Pol-Mot Warfama, Ursusem oraz jego spółką zależną Ursus Komponenty.

— Przewiduje ono przeprowadzenie w ciągu najbliższego miesiąca badania finansowego Ursusa, a następnie podpisanie umowy pomiędzy Bumarem a Warfamą w sprawie kupna pakietu udziałów Ursusa. Pol-Mot Warfama ma po tej transakcji kontrolować producenta ciągników — informuje Andrzej Zarajczyk, prezes Pol-Mot Holding.

Spółka ma odkupić od Bumaru m. in prawa do produkcji i całą niezbędną dokumentacje techniczną potrzebną do produkcji ciągników. Strony na razie nie chcą ujawnić więcej szczegółów planowanej transakcji.

Informacji tych nie udało nam się potwierdzić w Bumarze.

To jego kolejne podejście do sprzedaży Ursusa. Nie zdołał przez kilka lat zrestrukturyzować spółki, zapobiec malejącej sprzedaży i opracować skutecznego planu rozwoju.

W 2007 r. na inwestora dla Ursusa Bumar wybrał turecką firmę Uzel. Nie wypełniła ona jednak warunków podpisanej umowy i w tym roku ostatecznie wycofała się z transakcji. Pol-Mot Holding i Pol-Mot Warfama też nie pierwszy raz stają w szranki o Ursusa, firmę której największą wartością jest obecnie zapewnie nadal bardzo rozpoznawalna i ceniona na rynku marka.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PJ

Polecane