Pol-Mot Warfama nie kupi Ursusa

PJ
opublikowano: 24-04-2009, 00:00

Bumar nie odda producentowi maszyn rolniczych znanej marki ciągników. Sam się weźmie za restrukturyzację.

Bumar nie odda producentowi maszyn rolniczych znanej marki ciągników. Sam się weźmie za restrukturyzację.

Ursus, w czasach PRL wielki krajowy producent ciągników, już po raz drugi nie znajdzie dla siebie inwestora. Według nieoficjalnych informacji, jego dotychczasowy właściciel, firma Bumar, chce odrzucić ofertę giełdowej spółki Pol-Mot Warfama (z grupy Pol-Mot Holding, kontrolowanej przez Andrzeja Zarajczyka). Formalna decyzja w tej sprawie ma zapaść na posiedzeniu zarządu Bumaru we wtorek.

— Zarówno zaproponowana cena, jak i dodatkowe warunki były dla nas niesatysfakcjonujące — tłumaczy osoba zbliżona do Bumaru.

Według naszego rozmówcy, poszukiwania kolejnego inwestora nie będzie. Kryzys sprawił, ze inwestorzy nie palą się do ratowania polskiego producenta. Co więc Bumar zamierza zrobić z przeżywającym kłopoty Ursusem?

— Będziemy spółkę restrukturyzować. Trzeba ratować ją i 300 zatrudnionych osób — przyznaje nasz rozmówca.

To desperacka deklaracja. Poprzednie kierownictwo Bumaru przyznawało, że dotychczasowa kilkuletnia restrukturyzacja nie przyniosła efektu, a Ursusowi może pomóc już tylko inwestor. Wiążącą ofertę na zakup wybranych składników majątku spółek: Ursus i Ursus Komponenty Warfama złożyła 16 lutego. 10 kwietnia oferta została poprawiona. Szczegółów propozycji Pol-Mot nie chciał ujawnić. Wcześniej Andrzej Zarajczyk, szef Pol-Mot Holding, informował, że w grę wchodzi zakup minimum 51 proc. udziałów. Potencjalny nabywca chciał odświeżyć nieco przyblakłą markę i z sukcesem sprzedawać ciągniki. Andrzej Zarajczyk rozważał umieszczenie produkcji także w fabryce Warfamy w Dobrym Mieście lub na terenie dawnych zakładów Daewoo Motor Poland w Lublinie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PJ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu