Pol zapowiada konkurs na szefa Poczty Polskiej i PPPL

opublikowano: 13-08-2003, 14:03

Nowi dyrektorzy generalni Poczty Polskiej i Przedsiębiorstwa Państwowego Porty Lotnicze zostaną wyłonieni w drodze konkursu, zdecydował minister infrastruktury Marek Pol. Poprzedni zostali odwołani w związku z domniemaniem złamania przez nich tzw. ustawy antykorupcyjnej.

- Minister postanowił, że nowy dyrektor generalny Poczty Polskiej zostanie wyłoniony w drodze konkursu. Tym samym trybem zostanie wyłoniony nowy dyrektor naczelny Przedsiębiorstwa Państwowego Porty Lotnicze – głosi komunikat Ministerstwa Infrastruktury.

W środę minister Pol oficjalnie odwołał ze stanowiska dyrektora generalnego Poczty Polskiej Leszka Kwiatka. Zapowiadał to już 7 sierpnia. Decyzja wiąże się z ujawnieniem zasiadania przez Kwiatka w radzie nadzorczej firmy ubezpieczeniowej, czego zabraniała mu tzw. ustawa antykorupcyjna. Zbigniew Lesiecki, dyrektor PPPL został odwołany po ujawnieniu przez prasę, iż pobierał on dodatkowe wynagrodzenie od akcjonariusza strategicznego PLL LOT w czasie, gdy był jednym z członków zarządu przewoźnika.

MD, PAP

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu