Polacy chcą pracować w Warszawie w amerykańskiej korporacji

opublikowano: 20-06-2021, 20:00

Co dziewiąty rodak dostał w ostatnim roku ofertę pracy, a prawie połowa ją zmieniła. Jakie są wymarzone miejsca?

Przeciętne zatrudnienie w sektorze przedsiębiorstw wyniosło w maju ponad 6,3 mln i było o 2,7 proc. wyższe niż w maju 2020 r. i o 0,3 proc. wyższe niż w kwietniu tego roku, podał GUS. 90 proc. respondentów badania Devire i Kodilla.com (na próbie 3 tys. osób) otrzymało w ostatnim roku ofertę pracy, a 43 proc. ją zmieniło. Poszukiwania nowego zatrudnienia trwały w większości przypadków od jednego do trzech miesięcy (36 proc.) lub mniej niż miesiąc (29 proc.). Obecnie 49 proc. osób chce zmienić pracę, a największą zachętą do tego będą: wyższe wynagrodzenie (85 proc.), możliwość rozwoju zawodowego (68 proc.), elastyczny czas pracy (38 proc.) i możliwość pracy zdalnej (37 proc.). Kluczowymi benefitami są prywatna opieka medyczna (69 proc.), szkolenia zewnętrzne (46 proc.) i służbowe auto (42 proc.).

Większość osób, 59 proc., wybrałaby na miejsce pracy Warszawę, ale warto zaznaczyć, że 54 proc. respondentów pochodziło z województwa mazowieckiego. Tylko co 10 Polak jest aż takim patriotą, żeby wybrać pracę w spółce z polskim kapitałem, a jeśli już ma pracować w zagranicznej firmie, to najbardziej ceni amerykańskie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane