Polacy coraz częściej jeżdżą do Wielkiej Brytanii

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 27-10-2005, 14:23

Polacy coraz częściej odwiedzają Wielką Brytanię. Jak wynika z danych Brytyjskiej Centrali Turystycznej VisitBritain, w 2004 r. Polacy odbyli ponad pół miliona podróży do Zjednoczonego Królestwa, co oznacza 63-procentowy wzrost przyjazdów w porównaniu z 2003 r. Najczęściej Polacy odwiedzali Londyn, ale rośnie też popularność Szkocji i Walii.

Polacy coraz częściej odwiedzają Wielką Brytanię. Jak wynika z danych Brytyjskiej Centrali Turystycznej VisitBritain, w 2004 r. Polacy odbyli ponad pół miliona podróży do Zjednoczonego Królestwa, co oznacza 63-procentowy wzrost przyjazdów w porównaniu z 2003 r. Najczęściej Polacy odwiedzali Londyn, ale rośnie też popularność Szkocji i Walii.

Jak podkreśla polski przedstawiciel VisitBritain, Piotr Hlawiczka, Polacy wydają coraz więcej pieniędzy na Wyspach. W 2004 r. było to 231 mln funtów - o 77 proc. więcej, niż w 2003 r.

"Bez wątpienia wpływ na tę tendencję miało przystąpienie Polski do Unii Europejskiej oraz działalność tanich linii lotniczych. Sądzimy, że w następnych latach ta wzrostowa tendencja się utrzyma" - powiedział w czwartek PAP Hlawiczka.

Już teraz, jak podaje Instytut Turystyki w Warszawie, Wielka Brytania znajduje się na 7. miejscu w rankingu najpopularniejszych krajów odwiedzanych przez polskich turystów - w 2004 r. było to 15. miejsce.

Jak wynika z danych VisitBritain, blisko 30 proc. wizyt Polaków w Wielkiej Brytanii trwało dłużej niż 15 dni. 29 proc. wyjazdów miało związek z pracą, 28 proc. - wakacyjny, a celem 31 proc. podróżnych były odwiedziny u przyjaciół lub rodziny. Najczęściej wybieranym środkiem transportu był samolot - wybrało go 47 proc. Polaków. Większość odwiedzających miała od 25 do 34 lat.

VisitBritain jest narodową organizacją turystyczną, działającą na rzecz zwiększenia zainteresowania wyjazdami do Wielkiej Brytanii. Do krajów objętych działaniami promocyjnymi zaliczana jest również Polska, która została uznana za rynek z ogromnym potencjałem wzrostu. VisitBritain ściśle współpracuje z krajowymi izbami turystyki w Anglii, Szkocji, Walii oraz Irlandii Północnej. Ma 23 przedstawicielstwa w 35 krajach i zatrudnia 450 pracowników.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane