Polacy decydują się na wcześniejsze powroty z Wlk. Brytanii

DI, IAR
opublikowano: 07-10-2007, 11:54

Setki Polaków decyduje się na wcześniejszy powrót z Wielkiej Brytanii do ojczyzny z powodu wysokiej przestępczości oraz aktów rasizmu - pisze "The Observer". Niedzielna gazeta przypomina ostatnią głośną sprawę zabójstwa w Londynie 26-letniej Polki, która, wracając z pracy do  domu, stała się przypadkową ofiarą strzelaniny.

Przedstawiciele 150-tysięcznej społeczności polskiej w brytyjskiej stolicy podkreślają, że najnowsza fala imigrantów osiedla się w najmniej bezpiecznych częściach miasta, gdzie coraz częściej spotyka się z przemocą ze strony gangów oraz dyskryminacją.

Gazeta cytuje Polaków, którzy zwracają uwagę, iż poza zwykłą przestępczością, przybysze z Europy Wschodniej są narażeni na agresję na tle narodowościowym, głównie w mniejszych miejscowościach.

Według "The Observer", w ubiegłym roku Wielką Brytanię opuściło 16 tysięcy osób z Europy Wschodniej, w tym z Polski, które mieszkały na Wyspach co najmniej rok. W 2005 roku wyjechało jedynie 3 tysiące - zauważa gazeta. Przypomina przy tym, powołując się na policyjne statystyki, że Polacy w Wielkiej Brytanii są nie tylko ofiarami, ale także sprawcami licznych przestępstw. W Londynie nasi rodacy wyprzedzają w tej niechlubnej kategorii wszystkie inne nacje, których przedstawiciele przybyli do brytyjskiej stolicy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, IAR

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Nieruchomości / Polacy decydują się na wcześniejsze powroty z Wlk. Brytanii