Polacy opracowali nieprzemakalną tkaninę

opublikowano: 18-04-2017, 22:15

Firma Toptextil opatentowała technologię ograniczającą wchłanianie wody w strukturę materiału. Chroni obite nim meble przed przemoczeniem, a także poplamieniem.

Tłuszcz, plamy po winie czy kawie nie są już groźne dla mebli tapicerowanych, wyczyścić można je zwykłą chusteczką - przekonują przedstawiciele krakowskiej firmy Toptextil. Spółka opatentowała technologię, która chroni tkaniny. Zabezpieczane - w ramach rozwiązania określanego jako Cleanaboo - są one na etapie ich barwienia, z zastosowaniem dodatkowego procesu “uszlachetniania”. Dzięki temu rozlany płyn formuje się w krople i nie przenika przez materiał, pozostaje na jego powierzchni. Technologia w wersji Cleanaboo+ dodatkowo chroni tkaniny przed plamami, umożliwiając łatwe ich usunięcie. 

Ochrona materiałów w technologii Cleanaboo i Cleanaboo+ uzyskiwana jest za pomocą dodatkowego procesu technicznego, stosowanego podczas barwienia tkaniny.
ARC

Spółka gwarantuje skuteczność proponowanego zabezpieczenia do 10 pełnych prań tapicerki. Każda partia tkaniny wyprodukowana na zamówienie Toptextil w technologii Cleanaboo i Cleanaboo+ jest znakowana. 

- Zastosowanie tej technologii zwiększa wygodę użytkowania mebli. Łatwość czyszczenia powoduje, że klienci chętniej kupują meble obite jasnymi, wzorzystymi, wielobarwnymi tkaninami - wyjaśnia dr Marek Borowiński, ambasador firmy Toptextil.

Dodatkowo, jak zaznacza dr Marek Borowiński, wykorzystanie nowatorskiej technologii zwiększa konkurencyjność rynkową firmy, staje się atutem m.in. w rozmowach z dużymi producentami mebli, którym tkaniny są sprzedawane, również zagranicznymi przedsiębiorcami. A obecnie udział eksportu w obrotach Toptextil wynosi 10 proc. i będzie zwiększany.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Bełcik

Polecane