Polacy pokochali rowery do wynajęcia

DI
opublikowano: 29-08-2014, 00:00

Polscy rowerzyści, korzystający z rowerów miejskich w systemach firmy Nextbike, wypożyczyli je w tym sezonie już ponad 2 mln razy.

Zobacz więcej

Fot. Veturilo

Firma jest operatorem sieci w Białymstoku, Konstancinie, Opolu, Poznaniu, Trójmieście, Warszawie i we Wrocławiu oraz dostawcą sprzętu i systemu w Krakowie. Na 2 010 412 wynajmów rowerów miejskich w sezonie 2014 składa się 1,4 miliona wypożyczeń w Warszawie oraz Konstancinie (gdzie działają kompatybilne ze sobą systemy Veturilo, Bemowo Bike oraz Konstanciński Rower Miejski), ponad 220 tys. w Białymstoku i 200 tys. w Krakowie oraz około 100 tys. we Wrocławiu, 40 tys. w Poznaniu, 45 tys. w Opolu i 7 tys. w Sopocie. Już we wrześniu zostanie uruchomiony Lubelski Rower Miejski, którego operatorem również będzie Nextbike Polska. Po Warszawie Lublin będzie dysponował drugą największą w Polsce siecią stacji i liczbą rowerów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Ekologia / Polacy pokochali rowery do wynajęcia