Polacy w czołówce konsumentów cyfrowej rozrywki

Jesteśmy europejskimi liderami pod względem oglądania i słuchania materiałów rozrywkowych na smartfonach, tabletach i smart TV, pisze "Rzeczpospolita".

W korzystaniu z cyfrowej rozrywki nie można Polski zaliczyć do krajów rozwijających się - wynika z raportu S&P Global Market Intelligence. Jak komentują w raporcie analitycy z SNL Kagan, Polscy konsumenci tak samo chętnie przyswajają sobie korzystanie z urządzeń łączących się z internetem, jak mieszkańcy największych rynków Europy Zachodniej.Z raportu wynika, że aż 83 proc. polskich internautów ma smartfona, 53 proc. - tablet, a 41 proc. - smart TV, a to odsetki porównywalne do odnotowywanych w krajach Europy Zachodniej.Z danych SNL Kagan wynika, że częściej niż internauci z bardziej rozwiniętych zachodnich rynków słuchamy przez smart TV muzyki i internetowych stacji radiowych oraz oglądamy filmy kupione lub wypożyczone w postaci cyfrowej.

Polacy w czołówce konsumentów cyfrowej rozrywki

PAP
opublikowano: 18-07-2016, 07:16

Jesteśmy europejskimi liderami pod względem oglądania i słuchania materiałów rozrywkowych na smartfonach, tabletach i smart TV, pisze "Rzeczpospolita".

W korzystaniu z cyfrowej rozrywki nie można Polski zaliczyć do krajów rozwijających się - wynika z raportu S&P Global Market Intelligence. Jak komentują w raporcie analitycy z SNL Kagan, Polscy konsumenci tak samo chętnie przyswajają sobie korzystanie z urządzeń łączących się z internetem, jak mieszkańcy największych rynków Europy Zachodniej.

Z raportu wynika, że aż 83 proc. polskich internautów ma smartfona, 53 proc. - tablet, a 41 proc. - smart TV, a to odsetki porównywalne do odnotowywanych w krajach Europy Zachodniej.

Z danych SNL Kagan wynika, że częściej niż internauci z bardziej rozwiniętych zachodnich rynków słuchamy przez smart TV muzyki i internetowych stacji radiowych oraz oglądamy filmy kupione lub wypożyczone w postaci cyfrowej.

Bloomberg
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane